w

Zmiany graficzne Bel’Veth pojawiły się na PBE. Dlaczego odejście Riotu nieco dziwi graczy League of Legends?

Riot poinformował o lekkich poprawkach najnowszej bohaterki z LoLa. Co sądzi o tym społeczność?


Bel’Veth to ujawniona jakiś czas temu postać, która już niedługo trafi do gry. Zwiastuny bohaterki zbudziły w graczach wiele emocji. Nie chodzi tylko o przedstawione w nich sceny, ale o fakt, że jest to pierwszy stwór z Pustki wydany od wielu lat. Fani tego miejsca musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ od czasu wydania Kai’Sy minęły już 4 lata, a jej wielu graczy nie liczy jako championa z Voidu, ponieważ jak powszechnie wiadomo – dziewczyna nie urodziła się tam, a jedynie trafiła w to miejsce, gdy była dzieckiem.

Wracając jednak do Bel’Veth – pierwsze filmiki z jej udziałem nieco zawiodły graczy. Społeczność stwierdziła, że wizerunek potwora w kształcie płaszczki prezentuje się tanio i przypomina stare grafiki z 2010 roku (zobacz: Gracze LoLa narzekają na model Bel’Veth. Dlaczego nie podoba im się najnowsza bohaterka?).

Najnowsza postać doczekała się zmian, które miały lekko poprawić jej wygląd. Jak wyszło?

Zmiany graficzne Bel’Veth

Riot Koyuncu, jeden z pracowników firmy, który zajmuje się kontrolą jakości bohaterów pojawiających się na Sumnmoner’s Rift, ale również jest odpowiedzialny za zapewnienie odpowiedniego poziomu u najnowszej postaci – Bel’Veth – poinformował, że Cesarzowa Pustki doczekała się pewnych zmian.

Bel’Veth jest już włączona i dostępna do gry na PBE! Gra nią jest bardzo fajna i chętnie poznam opinie społeczności przed jej oficjalną premierą. Mamy jeszcze tydzień zanim będziemy musieli skończyć wprowadzanie zaproponowanych przez was poprawek. 

Jeśli napotkasz jakiekolwiek błędy w grze podczas rozgrywki Bel’Veth lub zauważysz, że jest coś nie tak z jej skórką Battle Boss, poinformuj nas o tym za pomocą narzędzia do zgłaszania błędów i przekaż jak najwięcej informacji na temat buga, którego zauważyłeś. Wysyłanie wszelkich nagrań, na których widać błąd, jest niezwykle pomocne w jego naprawianiu. 

Rioter poinformował, że bohaterka doczekała się modyfikacji ikony, która od teraz przedstawia jej ludzką głowę, zamiast potwora, którego widać niżej. Zdaniem twórców ma to zapewnić lepszą czytelność na minimapie.

Dodatkowo projektanci wprowadzili pewne zmiany w kształcie i kolorze skrzydeł w modelu bohaterki. Wszystkie modyfikacje bazowane są na opiniach społeczności.

Wydawać by się mogło, że wszystko jest idealnie – twórcy słuchają graczy, wprowadzają zmiany i z chęcią czytają opinie od fanów tytułu. Niestety według niektórych zachowanie Riot wcale nie jest dobre.

Na mediach społecznościowych zawrzało i spotkać można było wiele postów tego typu:

Gracze twierdzą, że wymiana ikony w grze nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ początkowo twierdzono, że ludzka twarz jest jedynie sztucznym wabikiem na ofiary. Faktyczna “głowa” Bel’Veth miała być nieco niżej, co świetnie widać na zwiastunie tej postaci. Mimo to Riot skupia się na ludzkich elementach modelu, co nie podoba się graczom. Niektórzy twierdzą nawet, że firma zwyczajnie podkreśla kobiece elementy modelu, ponieważ ludzie sprzedają się o wiele bardziej niż potwory i im podobne.

Inną sprawą był fakt, że do opisu zmian twórcy użyli screena jednego z fanów. Gracz nie im za złe, choć takie podejście go nieco zdziwiło.

To trochę szalone, gdy Riot używa jednego z moich zrzutów ekranu, aby pokazać zmiany w postaci, zamiast opublikować własny screen. Nie żeby mi to jakoś szczególnie przeszkadzało, ale myślałem, że pokażą zmiany ze swojego wewnętrznego serwera deweloperskiego. 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends