w

Boty w Lost Ark robią dungeony na 1370 poziom, gracze krytykuja, bo muszą “brać je na placy”

Lost Ark

Gracze używają botów do zbierania surowców i tym samym utrudniają grę innym.


Temat botów w Lost Ark jest już raczej każdemu znany. Osoby zajmujące się nimi gromadzą dzięki nim ogromne ilości złota i następnie nielegalnie sprzedają je na stronach reklamowanych poprzez spam na czacie.

Jednak setki tysięcy nowych kont i niszczenie ekonomii serwerów, to nie jedyny problem. Każdy może zakupić program i używać go na własnym koncie, często z naprawdę wysokim poziomem przedmiotów, a to utrudnia grę innym.

Chaosy na botach

Plaga nielegalnego oprogramowania i kont działających przy jego pomocą nie ustaje, nawet pomimo tego, że twórcy otwarcie z tym walczą i chwalą się, że bana otrzymało ponad milion “graczy”.

Problem nie dotyczy już tylko niskopoziomowych lokacji i niszczenia ekonomii w sklepach. Teraz społeczność donosi, że utrudniają one robienie Chaos Dungeonów oraz Cube. W jaki sposób? Wchodzą do kolejki z innymi graczami i liczą na to, że oni sami dadzą radę pokonać fale stworów i zgarną tylko łup i to poziomie 1370, co oznacza, że w konto zainwestowano masę czasu.

Co ciekawe takie konta nie są tworzone przez boty. To normalni gracze, którzy w wolnych chwilach włączają oprogramowanie, kiedy nie mogą grać. Chociaż szansa bana jest wysokie, to najwidoczniej wciąż za mała, ponieważ ludzie ryzykują i cieszą się matsami, kiedy wracają do domu. Inni komentujący klip na Reddicie twierdzą, że czasami zdarzają się sytuacje, gdzie połowa drużyny to boty niezależnie od poziomu.