w

5 najrzadszych mobów, których można spotkać w Minecrafcie. Niektórych z nich gracze nie widzieli

Wydawałoby się, że moby w Minecrafcie nie są jakieś szczególnie trudne do znalezienia. A jednak.


Na moment aktualizacji 1.16, w grze jest 31 różnych mobów. Jedne mają większe szanse na pojawienie się w grze, inne nie występują naturalnie. Dorwanie niektórych z nich jest naprawdę niezłym wyczynem.

Co więcej, nawet doświadczeni gracze niekiedy w ogóle nie słyszeli przykładowo o miejscu piątym, czyli Gigancie. Dlaczego konkretnie?

Moby, które najtrudniej znaleźć

Nr 5 – Gigant

Giganty nie występują już naturalnie, choć rzeczywiście były w grze w jej pierwszych wersjach. Zajmują miejsce piąte, gdyż po prostu nie da się ich obecnie spotkać.

Oryginalnie miały 12 bloków wysokości i odradzały się w losowych biomach. Wprowadzono je w wersjach deweloperskich jeszcze w 2010 roku. Potem uznano, że te moby są zbyt mocne, a ograniczenie ich tylko do zombie nie ma większego sensu.

Nr 4 – Krowa Grzybowa

Te konkretne moby i tak są trudne do znalezienia, ale to nic w porównaniu z ich brązowymi wersjami. Uchodzą obecnie za jedne z najrzadszych, bo również nie pojawiają się naturalnie. Dopiero uderzenie pioruna sprawia, że zmieniają się w brązową odmianę.

Nr 3 – Koń Szkielet

Szkielet konia działa na tej samej zasadzie. Można go zobaczyć tylko w momencie, gdy w konia trafi piorun. Co więcej, po 15 minutach automatycznie takie stworzenie znika, co jeszcze bardziej utrudnia znalezienie go.

Nr 2 – Endermite

Endermite ma w sumie 5% na pojawienie się w momencie rzucania perłą. Tak naprawdę nie mają żadnego praktycznego zastosowania w grze, jedyne, co zwykle robią, to denerwują graczy ich słabymi atakami.

Endermite również naturalnie znikną po 2 minutach, bez względu na okoliczności, co czyni je znacznie bardziej nieznanym i rzadkim mobem Minecrafta.

Nr 1 – Vex

Vexy to latające, wrogie moby, które można spotkać w leśnych rezydencjach. Przywoływane są przez dwa inne moby, znane jako “Vindicator” oraz “Evoker”. Rzadko kto się na nie natknął, nawet w 2021 roku.