w

Chezjusz odpowiada, co sądzi o wulgarnych przeróbkach o nim. Sympatyczny dziadek z Minecrafta

Chezjusz był i nadal jest ewenementem, jeżeli chodzi o polski Youtube. Niestety, zderzył się także z tą negatywną stroną Internetu.


Chezjusz w bardzo szybkim tempie zyskał blisko 280 tysięcy subskrypcji. Po artykule na Boopie temat podłapały także różne profile na TikToku, streamerzy Twitch oglądali filmy Chezjusza i wydawało się, że tego nie da się w żaden sposób zepsuć.

A jednak, w sieci pojawiły się różne, bardzo obraźliwe filmy korzystające z modulatora głosu, które wprost wprowadzają w błąd. Chezjusz na jednym ze swoich materiałów wyjaśnił, jakie ma do tego podejście.

Co o tych przeróbkach myśli sam Chezjusz?

Najpierw te przeróbki zaczęły pojawiać się na TikToku, ludzie się pośmiali i wydawałoby się, że na tym koniec. Niestety sprawa się rozrosła, bo oczywiście są to treści bardzo viralowe. Przerabiany jest tak samo głos, jak i wygląd Chezjusza.

Na jednym z filmów Chezjusz odpowiedział, jakie ma podejście do tego typu treści. Jak słyszymy:

“Słuchajcie, ja chyba uruchomię mail i ktoś, jak wie jakiś taki filmik, to niech mi przyśle na maila z dokładnym linkiem itd. Może coś zadziałam, bo słyszałem, że już naprawdę przeginają, bo ja na przykład widziałem z GTA. Widziałem też na jakimś portalu emeryckim, tam ktoś mój profil założył.

Słyszałem, że coś niedobrego puścili na TikToku, ale co ja zrobię? Ja za bardzo nie zamierzam się tym przejmować, no taka jest zasadnicza sprawa, że zawsze wśród społeczności jakaś czarna owca się znajdzie i ona będzie ryła, ale jak odpowiednio się ustawimy do tego, to jej nic nie da, bo i tak i tak w końcu wyjdzie szydło z worka, co ona robi takiego paskudnego.”

Osoby robiące te przeróbki tłumaczą, że przecież widać na pierwszy rzut oka, o co w tym chodzi i gdyby Chezjusz chciał, to by ustosunkował się do całej sprawy. Problem w tym, że Chezjusz już odpowiedział, co o tym uważa i jak widać, zdecydowanie tego nie popiera.

Ciężko byłoby mu także jakkolwiek zareagować, w końcu filmy z jego przerobionym głosem nie przedstawiają jego wizerunku. Jedynym wyjściem byłoby masowe zgłaszanie materiałów z uwagi na ich szkodliwość i wprowadzanie w błąd.

Cała ta akcja była bardzo pozytywna i na pewno lepiej by było, gdyby tak pozostało. Chezjusz został genialnie przyjęty przez szersze grono widzów i mimo tego, że jego wyświetlenia spadły, to nadal trzymają się na bardzo dobrym poziomie (po 40-150 tysięcy).