w

Czym jest nowa gra od twórców Minecrafta stworzona w tym samym świecie? Mieszane odczucia graczy

Minecraft cały czas się rozwija, co chwilę ogłaszane są kolejne projekty gier wykorzystujących popularność głównego “produktu”.


Jeżeli gracie tylko i wyłącznie w Minecrafta, to mogliście przegapić fakt, że ten świat doczekał się też klasycznej przygodówki (Minecraft Dungeons), planszówki czy tytułu mobilnego (który jednak nie przetrwał). Microsoft dusi Minecrafta maksymalnie, choć nic nie jest w stanie nawet zbliżyć się popularnością do MC.

Teraz zapowiedziano kolejny tytuł – Minecraft Legends. Przecieki okazały się prawdziwe, ale niestety znowu produkcja ta zmienia styl graficzny samego Minecrafta. Oczywiście to nadal klocki, ale nieco inne.

Minecraft Legends – co to jest?

Minecraft Legends opisywane jest jako gra strategiczna. Po tych słowach pewnie wiele osób zwątpiło, ale może nie będzie tak źle. Zwiastun tak naprawdę dopiero po ponad minucie pokazuje, czym jest ta gra.

Gdyby ktoś nie znał Minecrafta i dostałby takie screeny, to trudno byłoby mu stwierdzić, że w ogóle ma to coś wspólnego z MC. Oczywiście Microsoft będzie czerpał pełnymi garściami z uniwersum Minecrafta, ale widać, ze to zwyczajnie zupełnie inna gra.

Nikt nie próbuje nawet udawać, choć nadal wszystko rozbija się o sześciany. W każdym razie gra będzie dostępna dopiero w 2023 roku, a do tego czasu wiele się jeszcze może zmienić.