w

Dziwaczne shadery jednego z graczy Minecrafta. Każdy blok ma połączoną teksturę

Jak sprawić, że Minecraft będzie wyglądał naprawdę psychodelicznie?


Minecraft cieszy się ogromną popularnością wśród fanów, którzy uwielbiają tworzyć nową zawartość. Do gry powstało wiele modyfikacji, paczek tekstur czy shaderów. Każdy z nich może w mniejszym lub większym stopniu zmienić to, jak gra wygląda lub jak się w nią gra. Niejednokrotnie można było dowiedzieć się o bardzo realistycznym wyglądzie, który nijak nie przypomina bazowej produkcji Mojangu.

Tym razem można przyjrzeć się naprawdę wyjątkowym shaderom, które niekoniecznie mają sprawić, że gra będzie wyglądała lepiej. Pozwalają uzyskać ciekawy efekt, który potrafi zamieszać w głowie.

Jak wyglądają shadery?

Użytkownik o nicku EvilGeniys podzielił się minutowym klipem, na którym widać, jak idzie po świecie i przechodzi przez Netherowy portal, aby pokazać, jak wygląda u niego kraina. Filmik nie byłby jednak ciekawy, gdyby nie to, że gracz posiada zainstalowane shadery, które łączą tekstury poszczególnych bloków w jedną dużą płaską teksturę.

Dla graczy przyzwyczajonych do standardowego wyglądu Minecrafta powyższy klip może być naprawdę specyficzny i nieco zamieszać w głowie. Komentujący użytkownicy pisali, że używanie tych tekstur jest świetnym sposobem na zatracenie pojęcia rozmiaru czy dystansu, ponieważ wszystkie jednakowe bloki zlewają się ze sobą w jedną bryłę. Wspomniano również, że efekt byłby jeszcze lepszy (lub zależnie od perspektywy gorszy), gdyby wyłączone zostały cienie.

Nie zabrakło również skojarzeń z kreskówkami, w których nierzadko otoczenie było zbudowane w bardzo podobny sposób. Niemniej wszyscy, którzy wypowiadają się w wątku, są zgodni co do tego, że widok jest naprawdę psychodeliczny i budzi skrajne emocje – niektórych bardzo zaciekawił, a inni momentalnie go znienawidzili.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft