w

Gracz Minecrafta przechytrzył system w szkole. Pomysłowe wykorzystanie produkcji Mojangu do notatek

Gracze Minecrafta są niesamowicie kreatywni, czego dowodem są nie tylko świetne budowle w grze, ale także wykorzystanie samej produkcji w życiu codziennym.


Minecraft daje bardzo duże możliwości tworzenia rzeczywistości tak samo w świecie wirtualnym, jak i tym normalnym. Różne mechaniki i ich łatwa dostępność sprawia, że niekiedy łatwiej po prostu odpalić Minecrafta, niż inny program, w teorii służący do tego samego.

Dokładnie tak zrobił jeden z graczy, który wykorzystał Minecrafta podczas robienia sobie notatek. Oczywiście można włączyć Office’a albo inny program z dokumentami tekstowymi, ale najwidoczniej tak było łatwiej – grać i robić notatki.

Notatki w Minecrafcie

Sam klip szybko zdobył popularność i stał się standardowym viralem. Akcja ponoć nie była planowana, a gracz robił tak już w przeszłości. W przerwach od budowania domków po prostu notował sobie to, co mówi nauczyciel, czy też bardziej w tym przypadku wykładowca.

Video

Inni w komentarzach śmieją się, że faktycznie w sumie Minecraft wychodzi taniej, niż pełny pakiet Office. Coś w tym jest, choć trudno powiedzieć, czy na dłuższą metę jest to wygodne. Na pewno można dzięki temu grać i w miarę uważać na studiach.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft