w

Interakcje z wieśniakami Minecrafta, które sprawiłyby, że gra byłaby bardziej immersywna

Krótkie klipy, które pokazują, jak mogłaby wyglądać interakcja z osadnikami.


Minecraft jest grą, w której gracz może zrobić praktycznie wszystko. Ogromna społeczność, która zajmuje się modyfikowaniem gry, potrafi dodać do sześciennego świata masę nowych możliwości.

Wielu fanów gra jednak w podstawową wersję Minecrafta i nie przepada za jej modyfikowaniem. Mojang rozwija swoją produkcję, regularnie wydając do niej aktualizacje, a jedną z nich była Village & Pillage, która znacząco poprawiła rolę charakterystycznych osadników.

Interakcja z mobami Minecrafta

Mimo że osadnicy pełnią istotną rolę w świecie Minecrafta, gracz o nicku winniescreations postanowił dać im również nieco charakteru. Poza przerobieniem biblioteki w taki sposób, aby układ regałów był bardziej realistyczny, sprawił, że mob reaguje na różne zachowania gracza.

Nie jest to jedyna postać z Minecrafta, która została dotknięta tego typu zmianami przez wspomnianego użytkownika. W innym klipie, którym podzielił się ze społecznością, można zobaczyć zupełnie nowy dom wiedźmy oraz jej przywiązanie do czarnej róży, która znajduje się w doniczce.

Charakterystyczne zachowania mobów zostało zaimplementowane przy pomocy komend, które pozwalają na naprawdę dużo. Wieśniacy, z którymi można byłoby wchodzić w interakcję inną, niż handel, z pewnością byliby ogromnym urozmaiceniem rozgrywki, jednak fani raczej nie powinni spodziewać się wprowadzenia go do Minecrafta.

Twórcy mają konkretny plan na rozwój gry, a z racji, że aktualizacja osadników miała już miejsce stosunkowo niedawno, w najbliższym czasie raczej nie otrzymają innych poprawek.