w

Jakie są darmowe alternatywy dla Minecrafta? Da się wyróżnić kilka najciekawszych

Minecraft da się nabyć na wielu platformach, jednak jego ceny wahają się po ok. 100 zł. Czy są jakieś alternatywy?


Minecraft oczywiście nie jest dostępny jako aplikacja internetowa, lecz można znaleźć mnóstwo alternatyw, które będą działać w zwykłej przeglądarce. Ponadto są one bezpłatne i dostępne dla wszystkich graczy na całym świecie.

Tytuły te mają również wiele podobnych funkcji do produkcji Mojang, zatem naprawdę warto je wypróbować. Są ciekawą opcją szczególnie dla graczy, którzy nie chcą wydać 100 zł na zakup Minecrafta.

Jakie gry mogą zastąpić Minecrafta?

Block Story

Block Story jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych alternatyw online dla Minecrafta. Łączy w sobie świat podobny do produkcji Mojang i posiada mnóstwo dodatkowych, interesujących funkcji. Gra zawiera nieskończony świat bez ograniczeń wysokości i dodaje 25 zadań, aby zaoferować graczom wiele godzin rozgrywki.

iLands

iLand to gra, w której gracze mogą ubiegać się o swój własny iLand. Ten jest generowany losowo, natomiast właściciel może go dostosować do swoich własnych upodobań. Według strony internetowej gra nie posiada żadnych ograniczeń, ponieważ użytkownicy mają nawet możliwość budowania w powietrzu. Głównym atutem tej gry jest fakt, że pozwala ona na spędzanie czasu ze znajomymi w dość przyjemnej atmosferze.

ClassiCube

ClassiCube to gra sandboksowa, która została oparta na wokselach. Jest zainspirowana Minecraft Classic. W tę grę można grać zarówno w trybie jednoosobowym, jak i wieloosobowym. Jest niezwykle podobna do MC, chociażby ze względu na podobieństwo bloków czy otoczenia. Tytuł daje także przyjemną możliwość stworzenia własnego skina.

Adventure Box

Adventure Box to tytuł, w którym gracze mogą tworzyć swoje własne światy lub nawet importować je z Minecrafta. Stworzone mapy można publikować online i grać na nich ze swoimi znajomymi lub zwiedzać światy wygenerowane przez nich. Istnieje także możliwość łączenia plansz, co może pozwolić na podróżowanie z uniwersum do uniwersum.

8-Bit MMO

8-bit MMO to tytuł wieloosobowy 2D w stylu 8-bit. Być może na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt atrakcyjnie, jednak pozwala na budowanie wszystkiego, czego tylko zapragną gracze. Można stworzyć domy, miasta, a nawet cały świat. Ponadto istnieje możliwość brania udziału w walkach PvP i współpracy z innymi użytkownikami.