w

Jakie są najbardziej bezużyteczne przedmioty w Minecrafcie? Gracze mają swoją listę

Większość przedmiotów w Minecrafcie ma jakąś swoją rolę, są jednak i takie, których równie dobrze mogłoby nie być.


Minecraft ma niesamowicie dużo różnych przedmiotów o szerokim zastosowaniu. W sumie na ten moment jest ich aż 361, więc i nic dziwnego, że jest kilka takich, które niekoniecznie spełniają swoje zadanie.

Ich pojawienie się miało sens, przynajmniej patrząc z perspektywy czasu, natomiast dzisiaj można by było spokojnie obejść się i bez nich. Gracze stworzyli więc listę przedmiotów, których na dzień dzisiejszy używają albo rzadko, albo w ogóle.

Najbardziej bezużyteczne przedmioty w Minecrafcie

Na piątym miejscu znalazł się zatruty ziemniak. Jego jedynym zadaniem jako przedmiotu miałoby być zjedzenie, natomiast wiąże się to oczywiście z byciem otrutym. Taki ziemniak nie nadaje się praktycznie do niczego, a jednak z jakiegoś powodu został dodany do gry.

Wypada czasami z Zombie, można go znaleźć także we wrakach statków, albo podczas uprawiania ziemniaków – tutaj mamy 2% szans na jego spotkanie. W teorii zapewne miało to przypominać rzeczywistość, w praktyce nie ma większego zastosowania.

Drewniany miecz, czy ktoś w ogóle kiedykolwiek go stworzył? Gracze normalnie potrzebują maksymalnie 30 sekund na to, by zdobyć kamień, z którego można w szybki sposób zrobić miecz. Nikt raczej nie spawnuje się na nowym świecie i od razu rzuca do zrobienia sobie pełnej zbroi. Miecz robiony jest w późniejszej fazie gry, dopiero po kilku minutach. Nie ma więc sensu korzystania z jego drewnianej wersji.

Przy zegarku można zrozumieć perspektywę Mojangu. Miał być to przedmiot pozwalający na zorientowanie się, czy na zewnątrz jest dzień, czy noc w przypadku, gdy właśnie eksplorujemy jaskinie. Finalnie okazało się, że graczy nie bardzo interesuje pora dnia podczas poszukiwania materiałów.

Gąbka służy to wsysania wody. Tyle, że dokładnie to samo można zrobić wiaderkiem i dodatkowo zabrać sobie wodę ze sobą.

Złota, albo jeszcze lepiej, diamentowa motyka. Po co istnieją? Gracze uważają, że choć jest to sensowne z punktu tworzenia Minecrafta i jego konsekwencji w przedmiotach, to praktycznie nikt nigdy nie stworzył diamentowej motyki. Wszyscy używają normalnych, podstawowych wersji.