w

Które moby w Minecrafcie są najgłupsze? Gracze wybrali pięć najmniej myślących stworzeń

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, które moby w Minecrafcie są najgłupsze?


Moby w Minecrafcie są bardzo różne. Większość z nich jest naprawdę inteligentna, a walka z nimi wymaga sporego przemyślenia. W tych wypadkach zdecydowanie tak nie jest.

Jedne moby nagle zyskują celność najlepszych łuczników, inne bez żadnego sensu biegają od jednej ściany do drugiej. Gracze postanowili zorganizować dość nietypowe głosowanie, w ramach którego wyłoniono pięć najmniej ogarniętych stworzeń w całym Minecrafcie.

Oczywiście warto pamiętać, że jest to wybór społeczności i nie każdy musi się koniecznie z nim zgadzać. Wszyscy mają prawo do własnej oceny i na pewno znajdzie się wielu graczy, którzy zmieniliby to wszystko miejscami. Jak jednak prezentuje się lista najgłupszych mobów?

Najgłupsze moby w Minecrafcie

Na piątym miejscu znalazły się “zombiaki”. Ich jedynym celem jest tak naprawdę atakowanie graczy. Nie odgrywają żadnej większej roli oprócz parcia naprzód i zadawania graczom obrażeń. Nie robią uników, nie są ani groźne, ani zbyt wymagające. Każdy jednak na początku swojej przygody na pewno trochę się ich bał.

Slimy są nazywane odpowiednikiem matrioszki – po zlikwidowaniu jednego, ten dzieli się na kilka kolejnych. Slimy nie mają zbyt dobrze rozwiniętego mechanizmu obrony, ale potrafią zirytować. Po co istnieją? W zasadzie tylko dla slimeballi.

Kałamarnice również nie mają żadnego konkretnego zadania, po prostu są i egzystują. Prawdopodobnie dodano je tylko i wyłącznie ze względów wizualnych. To pasywne moby, które można znaleźć w wodzie. Po ich likwidacji wypada w miarę przydatny do tworzenia czarnych przedmiotów atrament.

Na drugim miejscu znalazł się Rybik Cukrowy. Został wybrany głównie ze względu na swój chaotyczny sposób poruszania się. Nie służy praktycznie do niczego innego, jak tylko do wykonania kilku wyzwań.

Zdecydowanie w cały zestawieniu najgłupszych mobów w Minecrafcie wygrał nietoperz. Gracze nie mieli przy nim żadnych wątpliwości. Jest to jeden z niewielu mobów, które po prostu potrafią same się zlikwidować. Ponieważ można je spotkać głównie w jaskiniach, to lubią sobie bez żadnego powodu wlecieć w lawę. Co więcej, nie dają one żadnych punktów doświadczenia.