w

Lata temu jeden z graczy Minecrafta stworzył działającą kolejkę górską, która do tej pory robi wrażenie

Kolejka, która sama się rozstawia, stworzona wyłącznie przy pomocy command blocków.


Fani Minecrafta regularnie dzielą się tworzoną przez siebie zawartością. Niektórzy zajmują się wprowadzaniem czegoś zupełnie nowego przy pomocy modyfikacji, inni wykorzystują do tego command blocki, a jeszcze inni zajmują się po prostu budowaniem.

To, co można tworzyć przy pomocy znajdujących się w Minecrafcie bloków, które pozwalają na praktycznie wszystko, regularnie zaskakuje. Tym razem jest to kolejka górska, która sama się rozstawia, a następnie wystrzeliwuje we wskazanym kierunku. A wszystko to przy zachowaniu ogromnej ilości detali.

Niesamowita kolejka górska

Użytkownik o nicku ShrimpySeagull podzielił się stosunkowo krótkim klipem, przedstawiającym kolejkę, która wystrzeliwuje linę we wskazanym kierunku, a następnie pozwala graczowi przedostać się na drugą stronę. I choć ma to dwa lata, to dalej jest to jeden z najpopularniejszych wpisów kiedykolwiek opublikowanych na Reddicie.

Autor wpisu poinformował, że widoczny efekt jest zasługą tysiąca command blocków, które odpowiedzialne są za budowę maszyny, wystrzelenie liny oraz przemieszczanie się po niej gracza.

Spora część społeczności Minecrafta z pewnością kojarzy świetną modyfikację create, która umożliwia tworzenie skomplikowanych maszyn, a nawet całych fabryk (Twórcy moda Create do Minecrafta podzielili się kolejnym niesamowitym zwiastunem).

To, co widać na poniższym filmiku, zostało stworzone bez żadnych modów. Sama animacja i funkcjonalność tego czegoś jest wystarczająco imponująca, ale wyjątkowość kolejki jest jeszcze większa po przeczytaniu wyjaśnień ShrimpySeagull w komentarzach.

W zasadzie wszystko, co było odpowiedzialne za stworzenie działka oraz ławki, jest pewnego rodzaju obiektem. Każdy z nich ma odpowiedni rozmiar oraz jest odpowiedzialny za inną rzecz.

Video

To jest ten rodzaj pomysłowości, który naprawdę pokazuje, jak potężna jest społeczność Minecrafta. Tego typu treść będzie pojawiać się tak długo, jak gra Mojangu będzie cieszyła się zainteresowaniem graczy oraz projektantów. Czas pokazał, że Minecraft jest praktycznie nieśmiertelny.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft