w

Minecraft musi zacząć się bać. Największa w historii konkurencja od Riotu pokazuje, co potrafi

Wiele osób próbowało powtórzyć sukces Minecrafta, nikomu się nie udało nawet zbliżyć do produkcji Mojangu. Teraz jednak jest na to szansa.


Riot na przestrzeni ostatnich miesięcy pokazał, że potrafi stworzyć produkt, który będzie konkurencyjny dla gier, które są już na rynku od wielu lat. Najlepszym przykładem jest Valorant, który poważnie zagroził CS:GO i który tylko się rozpędza.

Oczywiście przypadek Hytale może być inny, natomiast nawet najwięksi fani Minecrafta dostrzegają w nim duży potencjał. W końcu za Hytale stoją ludzie prowadzący największe serwery MC na świecie.

Co nowego u Hytale?

Wczoraj pokazano urywki rozgrywki, prezentując między innymi system walki. Warto pamiętać, że jest to wczesny etap prac, a już może robić niemałe wrażenie. Przy Valorancie można się było kłócić, czy będzie to bezpośrednią konkurencją dla CS:GO, tutaj raczej nie ma wątpliwości.

Za całość odpowiada  Hypixel Studios, które zostało przejęte przez Riot Games. W szeregach zespołu są osoby znane w całej społeczności Minecrafta, które tworzyły do niego najpopularniejsze modyfikacje.

Data premiery nie jest oficjalnie znana, natomiast twórcy wspominali coś o 2023 roku. Pierwszy raz o Hytale można było usłyszeć dobre 3 lata temu i od tamtej pory co kilka miesięcy publikowane są nowe materiały pokazujące poszczególne etapy prac. W tym momencie wygląda to naprawdę sensownie.

Warto pamiętać, że Riot jest znany ze współpracy z wieloma twórcami. Premiera Hytale z pewnością będzie głośna, podobnie, jak to było chociażby z Valorantem. Tutaj na pewno wciągnięci do zabawy zostaną najpopularniejsi youtuberzy oraz streamerzy Minecrafta.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft