w

Nowe wyzwanie w Minecraft, które wydaje się proste, a jest niesamowicie trudne

Gracze Minecrafta wymyślają sobie różne wyzwania. Część z nich jest stosunkowo prosta, inne wymagają poświęcenia kilku dobrych godzin.


Od kilku dni przez społeczność Minecrafta przechodzi pewien trend polegający na pozornie łatwym wyzwaniu. Wprawdzie w produkcji Mojangu nie można sterować strzałami, ale można “celem”. Wszystko przez to, że studio wprowadziło taki blok.

Gracze postanowili to wykorzystać i w nudniejszych momentach spróbować trafić nie tyle strzałą w cel, co celem w strzałę. Dlaczego jest to takie trudne?

Zaczęło się od tego

Jeden z użytkowników Reddita o nicku “DijidalWasTaken” nagrał coś nietypowego. Wystrzelił strzałę do góry, a następnie próbował ją “złapać” blokiem z celownikiem. Teoretycznie nie ma w tym nic niesamowitego:

Tylko teoretycznie, bo szybko okazało się, że powtórzenie tego nie jest wcale takie proste. Niektórzy w komentarzach wprost piszą, że od 2 dni nad tym siedzą i dalej im się nie udaje.

Wszystko przez to, że wyczekanie odpowiedniego momentu i zorientowanie się, gdzie dokładnie leci strzała, jest niesamowicie trudne. Z pozoru wygląda to stosunkowo łatwo, w praktyce okazuje się, że albo trzeba kombinować z ustawieniami i jasnością/kontrastem, albo liczyć na szczęście.