w

Oni nie zagrają już w Minecrafta. Wycofano produkcję Mojang i nie jest tam dostępna do pobrania

AppStore, ale i także Google Play wycofało Minecrafta ze swoich sklepów.


Rosyjscy gracze posiadają bardzo duże społeczności gier. Jedną z nich jest między innymi ta poświęcona Minecraftowi. Teraz coraz więcej źródeł podaje, że Minecraft jest w Rosji niedostępny. Póki co ponoć na urządzeniach mobilnych.

Można się jednak domyślać, że to tylko początek i wkrótce wyłączone zostanie chociażby aktualizowanie wersji pecetowej. Rosyjskie media już przewidują taką możliwość. Szczególnie, że do Minecrafta przecież trzeba się zalogować, chcąc grać na swoim koncie.

Minecraft zniknął z AppStore i Google Play

Mieszkając w Rosji nie macie możliwości pobrania mobilnej wersji Minecrafta korzystając z oficjalnych źródeł. Jest to bezpośrednio spowodowane decyzją Microsoftu, który całkowicie zawiesił jakąkolwiek swoją działalność w Rosji. Deklaracje się potwierdziły i tak oto od kilku dni rosyjscy gracze prawdopodobnie nie mogą się zalogować na swoje konta.

Oczywiście nie ma większego problemu z tym, by to obejść, przynajmniej na urządzeniach z Androidem. Widać jednak, że choć gry nie są tutaj najważniejsze, to one także w jakiś sposób odgrywają tutaj rolę.