w

Pustynna wioska w zupełnie nowej odsłownie. Jak wygląda odświeżona osada Minecrafta?

Projekt wioski, która mogłaby na stałe zagościć w generatorze świata gry?


Budowanie to jeden z głównych elementów rozgrywki Minecrafta, a pobudzana przez niego kreatywność jest jednym z powodów popularności gry na całym świecie. Od wielu lat gracze chwalą się swoimi budowlami, które z czasem stają się coraz bardziej imponujące.

Struktury znajdujące się w Minecrafcie są stosunkowo prostymi budynkami, które gracze niejednokrotnie poprawiali, dopasowując je do swojego gustu.

Kompletnie inna pustynna wioska

Jeden z graczy postanowił pójść o krok dalej i kompletnie przebudować wioskę, która generuje się na mapie. Odnalazł jej pustynny wariant, a następnie przerobił każdy budynek nie do poznania, zachowując jednak jego główne założenia. Wszystko zostało uwiecznione w klipie, na którym autor o nicku ZayPeterz oprowadza oglądających po nowej wiosce.

Po krótkim przelocie nad osadą, który pozwala na zobaczenie tego, jak duży jest to projekt, jego autor zaczyna oprowadzać gracza po wiosce z perspektywy pierwszej osoby. Tutaj jeszcze bardziej można docenić wszystkie detale, które są znacznie lepiej widoczne z bliska.

Niewielkie dodatki kolorystyczne w postaci bannerów czy wełny sprawiają, że wioska zdaje się o wiele bardziej przyjazna. W rzece znajdującej się obok można zobaczyć imponującą łódź, a główną atrakcją wioski jest ogromny niebiesko-biały namiot, nad którym gracz z pewnością spędził sporo czasu.

W komentarzach ZayPeterz podzielił się również użytym w klipie texture packiem oraz shaderami. Jest to Patrix resource pack oraz paczka shaderów, która była do niego załączona.

Komentujący zwracają również uwagę na to, że wioska wprowadza do pustego i monotonnego biomu sporo życia, które może być naprawdę przyjemnym widokiem dla eksplorującego mapę gracza.