w

Sekret w Krysztale Endu z Minecrafta, o którym gracze nie mieli pojęcia. Co ukryło w nim Mojang?

Minecraft jest przepełniony różnego rodzaju sekretami, które najłatwiej opisać jako easter eggi. Co znaleziono tym razem?


Mojang uwielbia dodawać do Minecrafta różnego rodzaju sekrety. Jest ich tak wiele, że znalezienie niektórych zajęło dobrych kilka lat. Dokładnie tak jest i w tym przypadku. Okazuje się, że deweloperzy ukryli coś ciekawego w Kryształach Endu.

Przedmiot ten zna każdy gracz Minecrafta, ale mało kto dokładnie mu się przyglądał. Kryształ jest zbudowany z kilku elementów i zawiera w sobie pewien sekret.

Sekret Kryształu Endu

Ten występujący tylko w Endzie przedmiot został dodany do gry w wersji 1.0, a więc we wrześniu 2001 roku. I choć jest z nim związanych kilka ciekawostek, takich jak chociażby to, że w snapshocie 11w49a można było otrzymać jaja przyzywające Kryształ, to gracze znaleźli coś ciekawszego, co bezpośrednio nawiązuje do Mojangu.

Użytkownik Reddita o nicku “dr-naba” postanowił rozłożyć Kryształ na części pierwsze. Większość elementów nie wzbudziła zbytniej jego ciekawości, natomiast tajemnicze “znaczki” już jak najbardziej.

Komuś zdarzyło się im bliżej przyglądać? Na pewno nie, a okazuje się, że deweloperzy ukryli tutaj konkretny napis. Stawiając to wszystko w odpowiednim ułożeniu i kolejności dostajemy znany wszystkim napis:

Jest to najprawdopodobniej po prostu “MOJANG”. Oczywiście nie wpływa to w żaden sposób na gameplay, nie sprawi, że nagle będzie łatwiej pokonać smoka, ale zawsze można się pochwalić kumplom, że zna się napis ze środka kryształu.