w

Snapshot 20w22a. Co nowego przyniosła aktualizacja Minecrafta?

Do Minecrafta wprowadzono nową aktualizację, która skupia się głównie na poprawkach błędów i ulepszeniu niektórych “życiowych” kwestii.


Ten konkretny Snapshot ma odpowiadać bezpośrednio na prośby graczy. Nie ma tu bowiem niczego przełomowego, natomiast kilka rzeczy rzeczywiście jest niesamowicie przydatnych. Jak chociażby możliwość podwieszania dzwona na o wiele większej ilości powierzchni. Poprawiono także logikę wieśniaków, czy system kolizji.

Co nowego w 20W22A?

Na pewno warto wspomnieć o Piglinach. Te teraz będą czasem tańczyć, by uczcić udane polowanie. Nie będzie to jednak zbyt częsty widok. Mojang ulepszyło wieśniaków, popracowało nad dzwonami, które teraz można przyczepiać do różnych bloków.

Zmieniono kilka kwestii związanych z ogniskiem. To zadaje teraz dwa razy więcej obrażeń. Jedzenie nie spada z ogniska, gdy jest zgaszone za pomocą łopaty / butelki z wodą, a sam ogień znowu rozprzestrzenia się z Netherracku na pozostałe bloki.

Deweloperzy zmienili osadników w taki sposób, by zachowywali się bardziej logicznie i poruszali się nie wpadając na losowe bloki. Pomóc w tym ma również poprawiony system kolizji. Mojang zdecydowało też, że wieśniacy nie będą mogli nabywać profesji podczas najazdu, czy nocy.

Sporą zmianą jest tutaj również dodanie shaderów bezpośrednio od Mojangu. Poprawiono renderowanie, ładowanie się konkretnych plików, czy przejrzystość konkretnych bloków. Cała aktualizacja bardziej skupiła się na poprawie działania Minecrafta i logiczności niektórych rozwiązań, niżeli na jakichś szczególnych nowych rozwiązaniach. Opis jak zawsze w języku angielskim znajduje się na oficjalnej stronie.