w

Tak wygląda Minecraft z renderem 1024 chunków. Większość graczy nigdy tego nie doświadczy

Działanie Minecrafta jest bardzo mocno uzależnione od komputera gracza. Dlatego większość nie będzie miała okazji doświadczyć widoku tak dużego renderu.


Minecraft już dawno przestał być tylko zwykłą grą. Dzisiaj dzięki różnego rodzaju modyfikacjom ludzie wręcz zmieniają MC w świat bliski temu rzeczywistemu. Przykładowo od 2017 roku trwają prace nad odtworzeniem całego świata w skali 1:1.

Taki świat może wyglądać naprawdę imponująco, szczególnie gdy mamy mocny komputer. Jeden z graczy pokazał, jak wygląda render na poziomie 1024 chunków.

1024 chunków w Minecrafcie

Mod, który to umożliwia, nazywa się “Distant Horizons”. Warto jednak pamiętać, że naprawdę wymaga to mocnego PC. Można tego używać tak samo w single, jak i multiplayerze. Jak to wygląda przy renderze 1024 chunków?

Bardzo możliwe, że to dopiero początek tego typu inicjatyw. Widać, że to krótkie nagranie wywołało wśród graczy naprawdę duże emocje. Oryginalny wpis zebrał ponad 45 tysięcy punktów i wylądował na głównej stronie Reddita.

Gracze z pewnością będą chcieli to pobić jeszcze większymi renderami, ale jest to naprawdę trudne w momencie, gdy większość ma raczej średnie komputery.