w

Tak wygląda pulpit prawdziwego gracza Minecrafta. Jak zrobić coś takiego?

Gracze Minecrafta znani są z doskonałej znajomości różnego rodzaju modów. Nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samej produkcji Mojangu.


Osoby grające w Minecrafta często bardzo dobrze znają się na kwestiach powiązanych z informatyką. I tak oto, w sieci zrobiło się głośno o pulpicie, jaki przygotował sobie jeden z użytkowników Reddita.

Wpis zdobył sporą popularność, lądując nawet na głównej stronie serwisu. Dlaczego? Przedstawia świetną, bardzo rozluźniającą animację na pulpit.

Pulpit prawdziwego gracza Minecrafta

Efekt ten można osiągnąć w miarę prosto i bez wydawania wielkiej góry pieniędzy. Jest to bardzo eleganckie, bez zbędnych ikon.

Jak coś takiego zrobić? Do tego potrzebujecie w sumie dwóch programów. Pierwszy odpowiada za samą animację w tle. Naprościej pobrać sobie wszystko ze Steama.

Warto wiedzieć, że sama animacja to oryginalny film Mojangu sprzed kilku tygodni. Najłatwiej jest jednak skorzystać z gotowych rozwiązań, które nie wymagają pobierania całego filmu.

Programem, który wyświetli nam godzinę jest Rainmeter. Tu można dowolnie bawić się widgetami. Warto jednak pamiętać, że ogólnie korzystanie z takich rzeczy wpływa na działanie komputera. Przy słabszych PC możemy odczuć pewne spadki możliwości.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft