w

To koniec Minecraft Wiki? Twórcy chcą usunąć stronę przez większe problemy z właścicielami

Jeśli często zaglądaliście na Minecraft Wiki, to być może będziecie musieli się niedługo pożegnać ze stroną.


Fandom to witryna hostująca Wiki, która pozwala różnym społecznościom na tworzenie stron informacyjnych na przeróżne tematy. Dzięki niej fani przeróżnych gier, komiksów, filmów i wielu więcej mogli gromadzić wszelkie informacje i ciekawostki na ten temat.

Również i Minecraft miał swoją specjalną podstronę na Fandomie, dzięki czemu masa graczy na co dzień mogła dowiadywać się różnych rzeczy o grze. Teraz jednak twórcy planują usunięcie Minecraft Wiki i prawdopodobnie przeniesienie się na coś innego.

Minecraft Wiki – to koniec?

Minecraft Wiki liczy na ten moment aż 9 tysięcy stron. To naprawdę ogromna liczba, którą byłoby bardzo trudno przenieść na zupełnie inną platformę. Mimo to twórcy informacji o kwadratowej grze już od jakiegoś czasu wspominają, że spotykają się na stronie z licznymi błędami i przeszkodami, z którymi muszą się zmagać na Fandomie.

To dlatego twórcy Minecraft Wiki coraz częściej rozmawiają o przeniesieniu się na zupełnie inną platformę i wygląda na to, że prędzej czy później to się stanie. Podobno redaktorzy wiele razy zmagali się z tym, że właściciele Fandomu narzucali pewne nieuzgodnione zasady, zmieniali ich strony czy tworzyli problemy z wyświetlaniem reklam.

Minecraft WIki omawia przejście do innego hosta z powodu licznych niezadowalających sytacji na Fandomie, w tym doświadczeń czytelników, działań podjętych przez Fandom i ogólnej reputacji Wiki wśród społeczności Minecrafta – możemy przeczytać na stronie Wiki.

3 lipca 2023 roku rozpoczęły się „oficjalne” narady w kwestii przejścia na zupełnie inną stronę, na którą można by było przenieść Minecraft Wiki i aż 9 tysięcy jej podstron. Społeczność zastanawia się nad przejściem na Wiki.gg, Bulbapedia lub ABXY. Głosowanie ma się zakończyć 17 lipca, jednak mówi się, że data jest ruchoma i może się przedłużyć.

Można więc powiedzieć, że kwestia przenosin jest już raczej potwierdzona – nie wiadomo jeszcze, gdzie konkretnie. Wygląda na to, że gracze będą musieli pożegnać się z aktualnym Minecraft Wiki na Fandomie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft