w

To okazało się być najtrudniejszym wyzwaniem w Minecraft. A trzeba było po prostu się “zlikwidować”

Gracze Minecrafta co chwile wpadają na różnego rodzaju wyzwania, z czego to jedno zyskało w ostatnich godzinach ogromną popularność. O co w nim chodzi?


Jeden z popularnych youtuberów rzucił swoim znajomym wyzwanie. Mieli godzinę na to, by ich postać w Minecrafcie umarła. Mieli do dyspozycji wszystkie możliwe przedmioty w grze. Nie wiedzieli jednak, że McMakistein stworzył specjalną modyfikację, która zapobiega śmierci.

Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Modyfikacja zyskała ogromną popularność, a wszyscy obecnie próbują pokonać wyzwanie. Jak to działa?

Wyzwanie, które wydawało się proste

Najlepiej pokazać działanie na przykładzie krótkiego klipu:

Czyli tak, nie możecie się skrzywdzić od żadnego moba, przedmiotu etc. Gdy spróbujecie spaść w przepaść, na Waszej głowie pojawią się śmigła, gdy podejdziecie do kaktusów, te “schowają się”, zasypanie się piaskiem też nic nie da.

Wejście do lawy też nie przejdzie, strzelanie z łuku również. Wyzwanie naprawdę potrafi zirytować, a wydaje się być takie łatwe. Jeżeli podejdziecie do creepera, ten po prostu zniknie, zostawiając tyle zielony efekt cząsteczek.

Jak wziąć udział w tym wyzwaniu? Nie jest to trudne, we wpisie poniżej znajduje się link do pobrania. Youtuber przetestował wszystkie możliwości śmierci i co ciekawe, niektórym udało się już pokonać modyfikację, dlatego nowa wersja jest już w trakcie tworzenia.

Wersja Minecrafta, na jaką przygotowana została cała modyfikacja to Minecraft 1.16.5. Pobieranie odbywa się poprzez stronę youtubera. Należy na nią wejść i kliknąć Download:

I to wszystko. Bardzo ciekawy projekt, który zyskał duże uznanie społeczności. Ludzie bardzo miło przyjęli cały koncept, który wydał się naprawdę czymś świeżym.