w

To właśnie dlatego Warden będzie najtrudniejszym mobem w całym Minecrafcie

Do Minecrafta za jakiś czas zostanie wprowadzony nowy mob – Warden.


Warden jest bardzo ciekawym, ale także niezwykle niebezpiecznym mobem. Dysponuje nowymi mechanikami, które mocno dadzą się graczom we znaki. Ten mob będzie przygotowany na naprawdę długie pojedynki.

Już teraz mówi się, że będzie zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem, jakiego kiedykolwiek dodano do Minecrafta. I choć nie ma go jeszcze w grze, to faktycznie może to być prawda.

Warden będzie najtrudniejszy?

Warden ma dysponować kilkoma nowymi mechanikami, które sprawią, że walka z nim będzie dość trudna. Dla przykładu wchodzenie na wyższe bloki będzie nieskuteczne. Deweloperzy podczas prezentacji mówili, że Warden poradzi sobie z graczami będącymi nad nim.

Dodatkowo postać będzie bardzo odporna. W tym momencie w wersji deweloperskiej dysponuje 500 punktami życia. To o wiele więcej, niż dotychczasowe moby. Poradzenie sobie z nim będzie wymagało sporego zaparcia.

Do tego dochodzą także obrażenia. Na jednej z prezentacji pokazano, że Warden zlikwidował gracza posiadającego pełną zbroję z Netherytu tylko dwoma uderzeniami. Tutaj zdecydowanie nie ma miękkiej gry.

Do tego należy dodać, że Warden, choć nie widzi, to świetnie wyczuwa gracza oraz jego ruch. Ma wysoką prędkość poruszania się, doskonale odnajduje się w ciemnościach. Niejednokrotnie będzie trzeba maksymalnie rozjaśniać sobie ekran, by go dostrzec i jakkolwiek stawić mu czoła.