w

Wielkie robaki w świecie Minecrafta. Tak wyglądałby ten dodatek, gdyby Mojang się zdecydował

Deweloperzy w przeszłości myśleli nad nienaturalnie dużymi mobami. Finalnie się jednak na nie nie zdecydowano.


Minecraft otrzymał wiele różnych funkcji, które w przeszłości wydawały się być kompletnie absurdalne. Gracze udowadniają, że kilka koncepcji było słusznych, a sam Mojang niepotrzebnie się wahał. Jednym z pomysłów deweloperów były chociażby ogromne, pustynne robaki.

Znane z wielu filmów robaki miałyby przemierzać świat, byłyby niezwykle rzadkie, a ich spotkanie praktycznie zawsze kończyłoby się likwidacją gracza. Nigdy jednak tego nie wprowadzono.

A jak mogłoby to wyglądać?

Jeden z użytkowników Reddita o nicku “MaxUel_” pokazuje, jak takie robaki mogłyby wyglądać. Oczywiście Mojang nigdy nie podzielił się żadnymi konceptami, więc należy uznać to zwyczajnie za sugestię.

Nie jest to żaden mod dodający tego typu moba, a zwyczajna budowla. Łatwo natomiast wyobrazić sobie, że ten robak faktycznie żyje, porusza się i poluje na graczy.

Oczywiście jest to zrozumiałe, dlaczego pomysłu na ogromne stworzenia nigdy nie zrealizowano – gracze mieliby poczucie, że jednak są one zbyt potężne, a oni sami nie otrzymują żadnego sposobu na walkę z nimi.

Minecraft jednak cały czas idzie do przodu. Może się więc w jakimś momencie okazać, że gra będzie gotowa na to, by zwiększyć nie tylko ilość mobów, ale również i ich rozmiar.