w

Wszystko, co trzeba wiedzieć o Płomiennych Różdżkach w Minecrafcie

Do czego służy przedmiot oraz gdzie można go znaleźć?


Blaze Rody, czyli inaczej Płomienne Różdżki, są jednym z najważniejszych przedmiotów, które można znaleźć w Minecrafcie, ponieważ są niezbędne między innymi do pokonania gry.

Item ten jest jednak stosunkowo trudny do zdobycia, a zwłaszcza na wcześniejszych etapach gry. Co można z nim zrobić, kiedy już uda się go posiąść?

Wszystko o Płomiennych różdżkach

Czym są i w jaki sposób gracz może je zdobyć?

Item ten gracz może posiąść pokonując Płomyki – agresywne moby zamieszkujące Nether. Można je znaleźć w dużych, generowanych przez grę strukturach, zbudowanych z Bloków netherowej cegły – Fortecach.

Ci przeciwnicy mogą sprawiać trudności w walce ze względu na specyficzne mechaniki oraz fakt, że potrafią latać. Płomyki miotają dookoła kulami ognia, które podpalają i zadają obrażenia, a przy trafieniu w ziemię zostawiają na niej płomień. Pociski te można zablokować tarczą, która jest niemalże niezbędna, jeśli gracz chce dobrze przygotować się do walki.

Płomyki mają 50% szans na wydropienie jednej Płomiennej Różdżki. Prawdopodobieństwo oraz ilość wyrzucanych przedmiotów mogą zostać zwiększone stosownym zaklęciem broni.

W jaki sposób gracz może użyć Blaze Rodów, aby dostać się do Endu?

Płomienna Różdżka jest niezbędna do tego, aby gracz mógł dotrzeć do Endu, czyli krainy, w której można spotkać finalnego bossa gry – Smoka Kresu. Aby tego dokonać, trzeba wytworzyć Oczy Endera, które w swoim przepisie zawierają Płomienny Proszek pozyskiwany z Blaze Rodów.

Oczy Endera są wykorzystywane do zlokalizowania oraz otwarcia portalu do Endu. Gracz powinien zebrać ich około 12 przed wyruszeniem w drogę na poszukiwanie twierdzy. Każda Różdżka przekłada się na dwa Proszki. Większość graczy celuje w zdobycie około 8 Blaze Rodów, zanim opuści Nether i wyruszy na poszukiwania twierdzy.

Aby wytworzyć oko Endera, należy połączyć Płomienny Proszek oraz Enderperłę.

ZOBACZ – Snapshot 21w05a dodaje do Minecrafta sporo nowych obiektów, które gracze spotkają w nowych jaskiniach

Zastosowanie Płomiennej Różdżki w wytwarzaniu mikstur

Płomienna Różdżka jest potrzebna nie tylko do tworzenia wywarów, ale też samego statywu alchemicznego.

Wspomniany statyw jest niezbędny do wytworzenia jakiejkolwiek mikstury w Minecrafcie, a Płomienny Proszek jest potrzebny, aby go zasilić.

Do czego jeszcze przyda się Blaze Rod?

Zarówno Płomienne Różdżki, jak i Płomienny Proszek mają jeszcze inne zastosowania.

Różdżki są używane w przepisach wspomnianego już Statywu alchemicznego oraz Słupków Endu – źródła światła, które jest dostępne dla graczy, którzy pokonali już smoka.

W przypadku Płomiennego Proszku są to między innymi Oczy Endera potrzebne do odnalezienia i otwarcia portalu Endu, Ogniste kule oraz Magmowy krem, który może zostać wykorzystany do stworzenia Bloku magmy lub Mikstury odporności na ogień.