w

Blizzard powinien śmielej informować o swoich planach? Gracze chętnie je poznają!

Nowa mapa, potem warsztat i powtórki – to udowodniło, że w Blizzardzie dzieje się bardzo dużo.


Blizzard w kwestii Overwatch zawsze był trochę tajemniczy. Wielokrotnie słyszeliśmy, że developerzy nad czymś pracują. Zazwyczaj za tym zdaniem pojawiało się „ściśle tajne„. Pytanie tylko, czy taka postawa w obecnej sytuacji wychodzi twórcom na dobre?

Pora na jakąś Roadmapę w Overwatch?

W dzisiejszych czasach wielu developerów nakreśla mniej więcej plan tego, co chcą zrobić i wprowadzić w kolejnych miesiącach. Widzimy to w przypadku Riot Games odpowiedzialnego za League of Legends, czy Respawn Entertainment – twórców Apex Legends.

Tymczasem Blizzard ma zupełnie inne podejście. W końcówce 2018 roku na tyle długo żaden z developerów się nie wypowiadał, że gracze wręcz wymusili odpowiedzi na pytania społeczności odnośnie stanu gry. Wtedy usłyszeliśmy do tej pory najobszerniejszą wiadomość informującą o pracach przy Overwatch.

WYPOWIEDŹ JEFFA KAPLANA W GRUDNIU 2018 R.

Graczy oczywiście najbardziej interesował „secret stuff„, którym okazał się być warsztat i prawdopodobnie powtórki. Jeszcze jedno ogłoszenie przed nami i właśnie, kompletnie nie wiadomo, co to może być.

Pytanie, czy nie zdrowszym rozwiązaniem dla gry, społeczności i developerów byłoby ujawnienie nad czym pracuje zespół? Czy nie czekalibyśmy z większymi pokładami cierpliwości?

Taki plan powstał na Prima Aprilis

Co ciekawe, Stylosa (jeden z najpopularniejszych Youtuberów Overwatch) w żarcie na 1 kwietnia przygotował coś w rodzaju Roadmapy.

ROADMAPA OVERWATCH, KTÓRA POWSTAŁA W RAMACH ŻARTU NA PRIMA APRILIS

To dało do myślenia wielu osobom, że gdyby rzeczywiście przyszłość Overwatch została tak napisana, to raczej nikt by nie narzekał na brak nowości, zmian, czy pracy w samym Blizzardzie.

Obawy twórców na ten moment silniejsze

Blizzard kiedyś pisał o swoich planach. Otwarcie informował nad czym pracuje. Zostało to jednak ucięte w momencie, kiedy jedna z funkcji przeciągnęła się o kilka miesięcy i chyba ostatecznie ją wycofano. Jeff Kaplan kilkukrotnie zaznaczał, że pracują nad wieloma rzeczami jednocześnie i niektóre z nich nigdy nie zostają publicznie pokazane.

Natomiast wydaje się, że nikt nie miałby nic przeciwko czemuś w stylu:

 • Lato
  • Nowa mapa
  • System powtórek
  • Warsztat – narzędzie pozwalające na tworzenie skryptów
  • Nowe eventy (?)
 • Jesień
  • Coś tam coś tam
 • Zima
  • Coś tam coś tam

Niech to się przeciąga. Niech wychodzi z opóźnieniem. Dzięki czemuś takiemu społeczność wiedziałaby jednak, że warto czekać.

Co sądzicie?

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Overwatch