w

Blizzard zaczął karać spryciarzy w Overwatch, którzy skracali sobie czas oczekiwania na mecz

Blizzard rozpoczął ręczne karanie graczy, którzy chcieli pójść na łatwiznę.


Można się było spodziewać, że tego typu sytuacje zaczną mieć miejsce. Dziwi więc fakt, że Blizzard nie wprowadził systemu, który od razu byłby w stanie wychwytywać specjalnie przegrywających graczy.

Zamiast tego namierzono takie osoby i ukarano je ręcznie, co potwierdza jeden z nowych wpisów deweloperów na oficjalnym forum.

Przepustka Priorytetowa w akcji

Przepustka Priorytetowa to bardzo ciekawy pomysł, w skrócie:

“Możecie dołączyć do gry w roli „Flex”, dzięki czemu wyrazicie gotowość grania jako tank, wsparcie lub natarcie, a my zapewnimy wam przepustki priorytetowe. Jeśli później postanowicie zagrać w natarciu, czyli roli najbardziej narażonej na długi czas oczekiwania, możecie wykorzystać przepustki, aby skrócić ten czas.”

Gracze postanowili jeszcze bardziej skrócić sobie czas oczekiwania, specjalnie przegrywając. Blizzard oficjalnie poinformował, że wyciąga wobec takich osób konsekwencje.

Niestety nie wiadomo, czy są to czasowe zawieszenia, blokada dołączania do kolejki czy po prostu komunikat w stylu “Proszę tak nie robić”.

To na pewno dobra wiadomość, bo takich przypadków może być w następnych dniach więcej. Głównie z tego względu, że Overwatch będzie przez te kilka dni darmowy. To standardowy “darmowy tydzień”, który w sieci reklamowany jest pod chwytliwymi hasłami “Overwatch za darmo”.