w

Dlaczego w Overwatch 2 może pojawić się polska mapa, a konkretniej Kraków?

Istnieje szansa, że Polacy otrzymają w końcu coś bezpośrednio związanego z naszym krajem.


Nie można powiedzieć, że jest to coś absolutnie pewnego, ale rzeczywiście Senior Artist w Overwatch przy okazji wywiadu odnośnie Kanezaki wspomniał o Krakowie. Cały świat odebrał to jako zapowiedź, natomiast trzeba do tematu podejść z dystansem.

Na jedno z pytań odnośnie tego, jaką lokację deweloperzy wybraliby na jedną z map do Overwatch 2, Thiago Klafke odpowiedział, że Kraków. Thiago dodał, że zakochał się w tym mieście i odwiedzał je już kilkukrotnie.

Kraków w Overwatch 2?

Kluczowa w tej sprawie jest jedna odpowiedź, która pojawia się w wywiadzie na oficjalnej stronie Blizzarda.

“Kraków, Polska. To miasto, które odwiedziłem kilka razy i w którym się zakochałem. Średniowieczna architektura jest piękna i dobrze zachowana, miasto ma bardzo przyjemne place i otwarte przestrzenie z wieloma interesującymi kształtami i kolorami! Jest też nieco egzotyczny dla kogoś, kto dorastał w Brazylii, a teraz mieszka w Kalifornii”

Oczywiście, że wszyscy polscy gracze od razu zaczęli się ekscytować, bo faktycznie można to uznać jako pewną zapowiedź mapy, natomiast trzeba to brać z pewnym dystansem. Jedna osoba na pewno nie decyduje o tego typu sprawach. Dobrą wiadomością jest fakt, że temat Polski zapewne przewija się w rozmowach o ewentualnych mapach.

Z drugiej strony, gdyby pojawiło się tu jakiekolwiek inne miasto, to o nim także byłoby głośno jako o potencjalnej nowej mapie. Szansa jest, ale na pewno nie jest to oficjalna informacja.