w

DPSy w Overwatch 2 będą szybciej biegać. Blizzard przebuduje rolę tanków i więcej

Blizzard w Overwatch 2 wymyślił umiejętności pasywne postaci, dopasowane do ich ogólnie przyjętej roli.


Jedną z nowości, jaka pojawi się w Overwatch 2 będą umiejętności pasywne bohaterów. Te mają być przypisane ogólnie do ich ról. Można się więc spodziewać, że podział będzie standardowo na:

  • DPS
  • Wsparcie
  • Tanki – lub rola, która zastąpi tanki

Póki co wiadomo o kilku umiejętnościach pasywnych.

Umiejętności pasywne w Overwatch 2

Umiejętności te mają oczywiście za zadanie wzmocnienie ról. Dlatego też:

  • Tanki – mają premię do redukcji odrzucania i słabiej ładują superzdolności atakującym wrogom
  • DPS – mają premię do szybkości ruchu, przydatną podczas flankowania
  • Wsparcie – leczą się automatycznie, gdy długo nie odnoszą obrażeń. Jak w słabszej wersji pasywnej mocy Łaski.

Co jednak ciekawe, zupełnie nie wiadomo, czy tanki pozostaną tankami w obecnym tego słowa znaczeniu. Istnieje duża szansa na to, że przejdą duże zmiany.

“Jedną z bardziej zaskakujących zmian, które testujemy w PvP w Overwatch 2, jest całkowite przeobrażenie roli wszystkich tanków w grze. Chcemy, żeby walczyli aktywniej, a nie tylko stali i chronili innych.” – mówi Blizzard.

Najbardziej zmiany widać po testowym Reinhardcie. Ten dostał dwa ładunki Ognistego Uderzenia, żeby mógł atakować agresywniej i częściej. Można też anulować jego Szarżę i nieco lepiej ją kontrolować. Nie da się nią gwałtownie skręcać, ale można skuteczniej przygważdżać cele. Możliwość anulowania pozwala na agresywniejszą grę i ściganie kluczowych celów bez konieczności poświęcania dobrej pozycji na polu walki. W skrócie, tanki mają być agresywniejsze i nie polegać tylko i wyłącznie na swojej tarczy.

Istnieje też duża szansa na to, że zmieni się klasyczny układ 2-2-2 na coś innego. Nie ma póki co o tym większych informacji, natomiast Blizzard po cichu kieruje graczy w stronę myślenia o bardziej niestandardowych ustawieniach. To na pewno dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią nieco bardziej pokombinować z ustawieniem. drużyny.

Overwatch 2 na pewno będzie chciał pozmieniać więcej w temacie pasywek, natomiast póki co widać, że deweloperzy jeszcze nad tym wszystkim myślą. Przy każdej wypowiedzi na ten temat pojawia się zdanie w stylu “nie wiadomo, czy to wejdzie”. Można więc sądzić, że są to plany i testy, niżeli coś, co jest już skończone i zatwierdzone.