w

Genialny trick w Overwatch z emotką Smugi potrafi uratować życie. Wszystko przez ten błąd

Znacie na pewno ten motyw z “trickami”, które finalnie nie są żadnymi trickami i nie da się ich normalnie zastosować? Tutaj jest inaczej.


Overwatch nadal potrafi zaskoczyć, w samej grze jest cała masa lepszych i gorszych tricków, które pozwalają uzyskać pewną przewagę nad przeciwnikiem, a przynajmniej maksymalnie go zmylić. “onigod” jeden ze streamerów Twitcha podczas gry pokazał coś, co może zaskoczyć.

Bardzo możliwe, że zostanie to za jakiś czas naprawione, bowiem ewidentnie jest to błąd, którego nie powinno być. Klip stał się stosunkowo popularny na Twitchu zyskując 15 tysięcy wyświetleń, więc możliwe, że dotarł też do pracowników Blizzarda.

O co w tym chodzi?

“onigod” grając Smugą i widząc, że zbliża się do niego przeciwnik, użył jednej z dostępnych emotek. Postać wykonała krok w przód i “zniknęła” w ścianie. Idealny timing sprawił, że wszystko wyszło, a atakująca D.Va zwyczajnie się zawróciła.

Patrząc na POV D.Vy, naprawdę trudno byłoby się zorientować w tym, co się dzieje. Czy można za to zostać zbanowanym? Celowe wykorzystywanie błędów we wszystkich grach sieciowych może skutkować konsekwencjami, ale mało kiedy faktycznie ktokolwiek ponosi jakąś karę.

Tak, jak wskazywaliśmy na początku, możliwe, że zostanie to wkrótce naprawione, a do tego czasu cóż – lepiej zwracać uwagę na ściany.