w

Gracze Overwatch 2 poczekają na nowego DPSa przynajmniej rok. Najwcześniej pojawi się w 2024 roku

Ze wszystkich komunikatów, jakie spływają do społeczności Overwatcha,  wynika, że Blizzard na jakiś czas zawiesza wydawanie nowych postaci DPS.


Overwatch 2 to oczywiście nie tylko przejście na 5vs5, wprowadzenie nowych systemów, przebudowa mechanik etc. To także, a może i przede wszystkim nowi bohaterowie. Według informacji, jakie przekazywane są społeczności, deweloperzy nie chcą wydawać kolejnych bohaterów typu DPS.

Nie oznacza to jednocześnie, że zapomniane zostaną inne role. Na pewno w “dwójce” pojawi się kilku tanków i bohaterów wsparcia. W pierwszym roku funkcjonowania mają pojawić się dwa supporty i jeden tank.

Brak postaci DPS

DPS to oczywiście najbardziej oblegana rola – każdy lubi zadawać obrażenia. W związku z tym w ostatnich latach to właśnie ci bohaterowie byli najbardziej “dopieszczani”. Teraz ulega to zmianie.

Opinie o tym są raczej pozytywne. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że trzeba wprowadzić więcej różnorodności do tanków i bohaterów wsparcia. Większy wybór to większe możliwości. Jedyne obawy związane są z tym, że zapewne postacie będą lądować do karnetów i trzeba będzie je odblokowywać.

Trudno na ten moment jednoznacznie powiedzieć, czy “blokada” postaci w karnecie to dobry pomysł i ile tak naprawdę zajmie odblokowanie bohaterów. Zwolennicy, czyli często stali gracze, powiedzą, że wystarczy kilkanaście dni. Niedzielni gracze będą krytykować, że muszą poświęcić na to znacznie więcej czasu albo wydać pieniądze.

Ile osób, tyle opinii. Społeczność Overwatcha bardzo często się ze sobą nie zgadza. Nikogo to już nie dziwi, bo przecież każdy ma inne spojrzenie na sprawę, które często zależy od stażu w grze czy ilości poświęcanego na nią czasu. Warto natomiast pamiętać, że na premierze zobaczymy chociażby Sojourn.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Overwatch