w

Gracze pokazują, jak mógłby wyglądać sensowny system banowania postaci w Overwatch 2

Wszyscy wiedzą, że Overwatch ma niesamowicie rozwiniętą społeczność zajmującą się warsztatem.


W skrócie:

  • Od dawna mówi się, że w Overwatch powinien zostać zaimplementowany system banowania, ale zdecydowanie nie taki, jaki zaproponował Blizzard jakiś czas temu.
  • Gracze zrobili swoją wersję systemu banowania bazującą na czymś podobnym do chociażby League of Legends.

W Overwatch 2 na pewno zostaną zaimplementowane zupełnie nowe opcje i funkcje. Oprócz nich można się spodziewać także innych wersji systemów, które już kiedyś były w grze. Do nich może należeć między innymi system banowania.

Ten oryginalnie nie był zbyt szczęśliwym rozwiązaniem dla Blizzarda, więc finalnie z niego zrezygnowano. Teraz powstała inicjatywa graczy, która pokazuje, jak mogłoby to rzeczywiście wyglądać.

Jak mógłby wyglądać nowoczesny system banów?

“owsvb” podczas streamu zaprezentował, w jaki sposób jego zdaniem mógłby działać system banów. Ten wyświetla najpierw całą tabelę z bohaterami, a następnie rozpoczyna fazę ochronną. Gracze w tym czasie dostają dwa głosy na postacie, które chcieliby ochronić. Następna faza to już klasyczne bany. W przypadku remisu bohaterowie są losowani automatycznie.

Pomysł streamera wygląda o wiele bardziej sensowniej od tego, co wprowadził swego czasu Blizzard. Oczywiście nie ma żadnych informacji na temat tego, czy bany zostaną jeszcze raz wprowadzone, natomiast wydaje się to odpowiednim rozwiązaniem w momencie, gdy bohaterów będzie więcej.

Teraz gracze czekają już tylko na BlizzConline i ewentualne ogłoszenia w sprawie Overwatch 2. Im bliżej, tym więcej obaw i nadziei. Event będzie trwał w dniach 19 lut 2021 – sob., 20 lut 2021.