w

Jak wyglądałaby możliwość anulowania umiejętności w Overwatch?

Gracze Overwatch proponują, by zmienić nieco jedną z podstawowych mechanik Overwatch.


Wydawałoby się, że w Overwatch niewiele można zmienić, jeżeli chodzi o podstawowe zasady gry. Tymczasem jeden z użytkowników Reddita pokazuje, w jaki sposób postacie łatwo mogłyby być buffowane, lub nerfione.

Chodzi tutaj o anulowanie wyprowadzanych ataków, czy stosowania umiejętności. Wygląda to momentami naprawdę OP, dlatego część społeczności nie do końca jest przekonana, czy w ogóle ma to sens.

Anulowanie umiejętności

Oryginalny wątek pokazuje, jak szarża Reinhardta, czy blok Genjiego mógłby być przerwany w dowolnym momencie. W jaki sposób mogłoby to wyglądać?

I made some abilitys be able to be cancelled from Overwatch

Kod, którym możecie to sprawdzić samemu to: 7475V i chyba tak powinno zostać – na osobnym trybie, ewentualnie w dedykowanym właśnie takiemu rozwiązaniu. Szarża Reinhardta dla przykładu polega właśnie na tym, że jest bardzo mocna, ale może skończyć się pełną klapą. Możliwość anulowania umiejętności tuż przed nosem przeciwnika wydaje się być zbyt OP.

Wydaje się, że jest to ciekawy sposób balansowania postaci, być może dania im dodatkowych możliwości, natomiast na pierwszy rzut oka w wielu przypadkach okaże się to zbyt mocne.