w

Jeff Kaplan o blokadzie ról w Overwatch 2. “Gdybyśmy wypuścili to jako 3-2-1 nikt nie miałby z tym problemu”

Blizzard trochę uaktywnił, jeżeli chodzi o wypowiedzi developerów. Tym razem Jeff Kaplan ujawnił trochę informacji o blokadzie ról z Overwatch 2.


Nadal nie znamy daty premiery Overwatch 2, ale jak mówi Jeff Kaplan “skoro Echo jest ostatnią postacią, to na pewno nie będziemy czekać kilka lat na wydanie drugiej części”. To napawa optymizmem, choć na pewno nie można powiedzieć, że OW 2 wyjdzie “niedługo”.

Poznaliśmy jednak zdanie Blizzarda na temat blokady ról i przyszłości tego systemu. Czy znajdzie się on w Overwatch 2?

Blokada ról, a Overwatch 2

Jeff Kaplan w rozmowie w serwisem IGN ujawnia, że blokada ról została miło przyjęta tak samo przez graczy, jak i samego Blizzarda. Według wewnętrznych danych najbardziej widać to po zmniejszonej toksyczności.

Okazuje się, że blokada ról prawdopodobnie zostanie z nami. Jeff Kaplan wspomina, że nie ma planów jej usuwania na Overwatch 2. To nie jest żadnym zaskoczeniem, w odróżnieniu od 3-2-1.

Jak czytamy:

Gdyby Overwatch został wypuszczony z systemem 3-2-1, prawdopodobnie nikt nie miałby z tym problemu, ale jeżeli tego nie zrobiliśmy, to nie będzie to coś, co ulegnie zmianie”

Czyli, jeżeli w momencie wydawania blokady ról zamiast na 2-2-2, to Blizzard postawiłby na 3-2-1, wówczas nikt nie miałby z tym większego problemu? Trudno się z tym zgodzić, widząc opinie o 3 DPSach w jednym meczu i tylko jednej postaci wspierającej.

Na szczęście Blizzard nie ma planów na 3-2-1 w Overwatch 2 i to raczej się nie zmieni. Choć jak zwykle, Jeff Kaplan używa zwrotów w stylu “na teraz”, czy “obecnie”, więc wszystko może się zdarzyć.