w

Kolejna postać, która zostanie gruntownie zreworkowana w Overwatch 2. Blizzard myślał nawet nad…

Overwatch 2 przyniesie między innymi zmiany w bohaterach. Niektórzy doczekają się lekkiego odświeżenia, inni gruntownych reworków.


Pierwszym bohaterem, który na pewno zmieni się w bardzo dużym stopniu, będzie Bastion. Nie pasuje on za bardzo do 5vs5 i myśli stojącej za nową wersją tanków, więc bohater przejdzie szeroko zakrojony rework.

Kolejną taką postacią jest… Sombra. Blizzard w związku z ograniczeniem efektów CC oczywiście musi przemyśleć cały rdzeń Sombry, jakim jest hakowanie. Co jednak ciekawe, w jednym z testów myślano w ogóle nad pozbyciem się tego elementu.

Sombra z dużym reworkiem

Pewnie część osób wie, że oryginalnie Sombra miała być bohaterem wsparcia, jednak zostało to zmienione w trakcie jej tworzenia. W planach dla Overwatch 2 już w tym momencie testowano dwie rzeczy, o których pisze Geoff Goodman:

Deweloperzy wzięli się na poważnie za Kontrolę Tłumu, skoro brali pod uwagę pozbycie się hakowania graczy czy ograniczenie funkcji hakowania do ujawniania pozycji.

Finalnie te dwa rozwiązania się nie sprawdziły albo nawet inaczej – jest sporo rzeczy, które po prostu się komplikowały.

Można się spodziewać, że Blizzard zrobi porządek z samą mechaniką wyłączania umiejętności innym postaciom. To zdecydowanie jeden z najbardziej dotkliwych efektów CC w grze. Teraz tylko pytanie, w którym kierunku pójdą deweloperzy.

Sombra przechodziła wiele zmian, głównie związanych z kwestią niewidzialności. Widać, że studio chce usunąć Sombrze posiadanie tak dużego wpływu na umiejętności innych bohaterów. Problem w tym, że jest to absolutna podstawa tej postaci.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch