w

Ludzie masowo deklarują odejście od Overwatch. Efekt braku daty premiery Overwatch 2

Zgodnie z tym, czego można się było spodziewać, brak nawet przybliżonej daty premiery Overwatch 2 sprawił, że masa osób po prostu rezygnuje obecnie z dalszej gry.


Taki, a nie inny model biznesowy Blizzarda miał swoje skutki już w 2020 roku, gdy zainteresowanie Overwatchem malało z dnia na dzień i wygląda na to, że przez kolejne miesiące zupełnie nic się nie zmieni.

Niezależnie od zaprezentowanych nowości, gracze w mediach społecznościowych masowo deklarują czasowe odejście od produkcji Blizzarda. Nie ma w tym jednak nic dziwnego i można się było tego spodziewać.

Gracze Overwatch robią sobie przerwę

Blizzard doskonale wiedział, że tak to będzie wyglądać. Brak jakiejkolwiek, nawet przybliżonej daty premiery dobił osoby, które aktywnie grały w Overwatch od kilku lat. Nawet ci najwierniejsi fani poszukują obecnie czegoś nowego.

Studio nie udostępnia żadnych statystyk odnośnie ilości graczy na serwerach, a wszystkie zewnętrzne usługi podają tylko i wyłącznie ich spekulacje. Nie wiadomo więc tak naprawdę, w jakim stanie pod względem ilości graczy jest Overwatch. Można opierać się jedynie na wyświetleniach, zasięgach postów lub mediach społecznościowych. A te po prostu marnieją.

Nawet materiały z BlizzConline nie zdobywają jakichś niesamowitych wyświetleń. “Nowości są ekscytujące, ale co po nich, skoro zupełnie nie wiadomo, kiedy wyjdą” – czytamy w postach na Reddicie.

Tyle że nie ma w tym nic złego, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Dalej można się spodziewać wydarzeń sezonowych czy wyzwań. Teoretycznie też komunikacja z graczami ma się polepszyć. Póki co trzeba się uzbroić w cierpliwość i zaczekać, zająć się może innymi produkcjami i gdy OW2 będzie gotowe, powrócić do produkcji Blizzarda.

Overwatch na Boopie w 2021 roku

Overwatch w 2021 roku będzie wyglądał na Boopie tak, jak przez ostatnie miesiące. Będą się pojawiać najważniejsze informacje, w tym opisy aktualizacji, komunikaty o wydarzeniach etc. Najłatwiej to śledzić poprzez serwer Discord z powiadomieniami. Newsy zapewne nie będą regularne. Tak to ma wyglądać według naszych planów do czasu wydania Overwatch 2.

Produkcja Blizzarda niestety nie jest już najważniejszą, ani nawet ważną grą na Boopie. Nie ma jej w głównym menu i taki stan rzeczy utrzyma się do momentu, gdy faktycznie zacznie się dziać coś ciekawego.