w

Oficjalna data “BlizzConline”, wydarzenia, na którym poznamy szczegóły Overwatch 2 i innych gier Blizzarda

Oficjalnie Blizzard zapowiedział “BlizzConline”, wydarzenie, które zastępuje BlizzCon.


Wiele osób czekało na tę informację, oficjalnie ogłoszono datę rozpoczęcia BlizzConu w wersji online. Zgodnie z przewidywaniami, wszystko odbędzie się na początku przyszłego roku, konkretnie w lutym.

Blizzard na wszystko przeznaczył sobie dwa dni. To właśnie podczas tych 48 godzin poznamy szczegóły wszystkich nadchodzących produkcji studia.

Kiedy BlizzConline?

Jak czytamy w oficjalnej informacji, Blizzard zaplanował wszystko na 19-20 lutego 2021. Jednocześnie potwierdza się scenariusz, w którym BlizzCon organizowany jest tylko jako event internetowy. Jak deweloperzy to tłumaczą?

“Niestety, w tym roku okoliczności nie sprzyjają spotkaniom twarzą w twarz, zwłaszcza w formie imprez masowych, dlatego postanowiliśmy przesłać wam odrobinę ducha BlizzConu w postaci imprezy sieciowej.”

Zaskoczenia zdecydowanie nie ma, bowiem Blizzard już od jakiegoś czasu zapowiadał, że tak to może wyglądać.

Podejrzanie dobrze pasuje to w takim razie do teorii graczy, którzy obstawiają, że nowy komiks Smugi będzie pełnił rolę czegoś w stylu zapowiedzi OW2 i odliczania ujawnienia nowych informacji. Ostatnia część komiksu pojawi się co prawda miesiąc przed BlizzConem, ale to i tak bardzo blisko w kalendarzu Blizzarda.