w

Overwatch grywalne, Blizzard zajął się największym problemem i poprawił windy

Najnowsza aktualizacja Overwatch zmienia działanie wind.


Choć na większe aktualizacje map trzeba będzie jeszcze poczekać, to niektóre elementy zmieniają się już teraz. Najnowsza aktualizacja usprawnia między innymi działanie wind na mapach Hollywood i Zakłady Volskaya Industries.

Windy będą czekać na gracza i dopiero po tym, jak ten na nie wejdzie, ruszą do góry. Jak to dokładnie wygląda?

Nowe działanie wind w Overwatch

Jak czytamy, była to jedna z wielu propozycji, a Blizzard miał otrzymać “wiele opinii” o zapętlonych windach, które żyją własnym życiem. Faktycznie, niedawno Stylosa, jeden z popularnych youtuberów poruszał ten wątek wskazując, że windy mogą niekiedy wpływać na uzyskanie przewagi.

“Otrzymaliśmy sporo opinii na temat zawodności zapętlonych wind na mapach Hollywood i Zakłady Volskaya Industries. Przeprojektowaliśmy więc windy na obu mapach tak, aby nie zapętlały się już bez końca. Mamy nadzieję, że ta zmiana sprawi, że windy staną się szybszą i bardziej niezawodną formą transportu pionowego, a jednocześnie ich zaktualizowane efekty dźwiękowe poinformują pobliskich graczy, że winda jest w użyciu.”

Oprócz tego dodano także filtr wulgaryzmów, naprawiono kilkanaście błędów i wprowadzono nową kwestię Reinhardta “Za Krzyżowców!”

Jedni ze zmian wind się śmieją wspominając, że są zdecydowanie ważniejsze sprawy, którymi należałoby się zająć, inni się cieszą, bo był to jeden z elementów, który niesamowicie ich irytował. Na pewno w wielu przypadkach będzie to pozytywna i co ważniejsze zauważalna zmiana.