w

Premierę Overwatch 2 w Polsce na Twitchu maksymalnie oglądało zawrotne 3 tysiące osób

Blizzard najwyraźniej liczył na to, że streamerzy zainteresują się sami. Niestety się przeliczyli.


Wczoraj oficjalnie miała miejsce premiera Overwatch 2. Deweloperzy z jakiegoś powodu nie wykorzystali potencjału, jaki dawał Twitch. Efekt tego taki, że w sumie w peaku OW2 oglądało globalnie około 600 tysięcy widzów.

Czy to dużo, czy mało – zależy dla kogo. Na pewno dało się wycisnąć z tego więcej, przykładowo za pomocą dropów. Blizzard pierwsze „rozdawnictwo” z jakiegoś powodu zaplanował na 7 października, a nie na premierę. Przypomnijmy, że dzięki nim będzie można odblokować skina do Kiriko, nowej postaci.

A w Polsce?

Na pewno ogólnie premiera była duża – nie można powiedzieć, że nie. Najbardziej było to widać po kolejkach na serwery. W pewnym momencie trzeba było czekać, aż kilkadziesiąt tysięcy osób wejdzie przed nami.

Trudno powiedzieć, dlaczego więc peak widzów w Polsce wyniósł zawrotne około 3100 osób. Nie jest to błąd, tak to wyglądało w naszym kraju. Można by było powiedzieć, że miało to związek z problemami technicznymi, ale w przypadku innych produkcji oznaczało to wzrost liczby widzów – wszyscy chcieli zobaczyć, jak to wygląda, skoro sami nie mogli grać.

Istnieje możliwość, że Polacy oglądali zagranicznych twórców i stąd taki wynik, byłby to jednak spory ewenement w historii premier.

Najwięcej widzów miała Kasix – najpopularniejsza w Polsce streamerka, którą oglądało około 1300 osób. Widzowie oglądali ją jednak głównie ze względu na nią samą, a nie przez grę. Kasix równie dobrze mogła oglądać w tym czasie TikToki i kto wie, czy nie miałaby więcej osób.

Dzisiaj Overwatch 2 od rana jest w Topce streamów. Obecnie znajduje się na 2. miejscu, więc jest nadzieja na to, że produkcja Blizzarda trochę się utrzyma.

Najważniejsze będą teraz kolejne dni, przynajmniej w kwestii dalszej oglądalności Overwatcha.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch