w

Rework trybu Szturm w Overwatch. Zupełna zmiana zasady działania już do testowania

Blizzard dotrzymał słowa. Szturm przeszedł rework.


Wczoraj do Overwatch wprowadzono nową kartę eksperymentów. Ta skupia się przede wszystkim na mapach typu Szturm. Blizzard nazywa to reworkiem i rzeczywiście można uznać to za rework.

Zmienia się zupełnie zasada gry na mapach typu 2CP. Teraz każda drużyna będzie zdobywała punkt pojedynczo. Co to konkretnie znaczy?

Rework map typu szturm

Nowe eksperymenty ucieszą na pewno wiele osób. Na czym polegają zmiany?

Gra została zmieniona na krótsze rundy, w której drużyny zamieniają się miejscami po każdorazowym zajęciu punktów. Jeżeli drużyna 1 zajmie punkt A na jednej z map, to następuje zmiana stron i drużyna 2 próbuje zająć punkt A. Jeżeli jej się to uda, ponownie zmieniane są strony i drużyna 1 będzie atakować punkt B, potem to samo zadanie będzie miał drugi team. Każda drużyna ma po 6 minut na zegarze.

Brzmi naprawdę ciekawie. Wszystko to ma usunąć całkowicie efekt snowballu, który niekiedy prowadził do błyskawicznego zakończenia meczu. Póki co Blizzard sam przyznaje, że ma z tym reworkiem pewien problem. Przez częstą zmianę stron, gra może wydawać się momentami chaotyczna i niepoukładana. To coś, nad czym deweloperzy mają pracować w przyszłości.