w

W Overwatch 2 będzie więcej treści dla dorosłych? Gra ma być oceniona jako 18+

Plotki o Overwatch 2 z jakiegoś powodu nabierają coraz większego tempa.


O drugiej części Overwatch przez kilka miesięcy było niesamowicie cicho. Teraz co kilka dni do internetu wypływają kolejne informacje o sposobie monetyzacji, cenie, pakietach skinów, dacie premiery, a teraz także o oznaczeniu “M”, jakie miałoby się pojawić przy OW2.

Co oznacza “M”? Treść przeznaczoną dla dorosłych. Do tej pory Overwatch był oceniany jako produkcja dla graczy 13+.

Czego się spodziewać?

Według niepotwierdzonych informacji, oznaczenie wieku dla Overwatch ma ulec zmianie. Z dotychczasowego 13+ na 18+. Nie wiadomo jednak, czy stoi za tym jakiś konkretny powód. W tym momencie oznaczenie “Teen” zostało nałożone ze względu na krew i przemoc.

Pytanie, co takiego miałby zmienić Blizzard, by gra nagle otrzymała oznaczenie 18+? Styl graficzny raczej nie ulegnie zmianie, a społeczność spekuluje, że może tu chodzić o związki i relacje pomiędzy postaciami. Czy faktycznie? Trudno to jednoznacznie ocenić. Powstało już nawet kilka memów na ten temat.

Overwatch zdaniem rodziców jest dobrym tytułem już dla 11-latków. Zdaniem dzieci można grać już od 10 roku życia.

I o ile informacje o wieku pozostają niepotwierdzonymi plotkami, o tyle zastanawia nagłe natężenie informacji o OW2. Wiadomo, że często to deweloperzy są źródłem tego typu “przecieków” i teorii, możliwe, że faktycznie coś się zbliża w temacie drugiej części Overwatch.