w

W Overwatch 2 może znaleźć się Battle Pass. Koniec ze skrzynkami w Overwatch?

Jeff Kaplan ujawnił, że obecnie Blizzard szuka opcji na całkowite odejście od skrzynek.


Jeżeli gdzieś na świecie pisze się o kontrowersjach związanych ze skrzynkami w grach, to praktycznie zawsze Overwatch jest wymieniany wśród tytułów, które posiadają właśnie ten rodzaj monetyzacji.

Choć skrzynki w tytule Blizzarda zupełnie nie przydają się większości graczy, to jednak są wymieniane wśród tych uzależniających. To zapewne dlatego Blizzard bada możliwość kompletnego zrezygnowania z tego systemu.

Koniec z lootboxami w Overwatch?

Jeff Kaplan przy okazji rozmów odnośnie Echo i Overwatch 2 wspomniał, że Blizzard jest na etapie testowania kompletnego odejścia od systemu skrzynek.

“Overwatch 2, jeśli chodzi o model biznesowy, badamy różne opcje, które odciągają nas od skrzynek z łupami, ale myślę, że będzie to bardziej dla Overwatch 2 niż w podstawowej wersji gry.”

Na wspomnienie o karnecie bojowym, Jeff przyznał, że jest to ciekawy koncept, który pozwala nieco odetchnąć developerom.

Uważam, że karnety bojowe są bardzo fajne. Abstrahując od monetyzacji to bardzo dobry system angażujący.

Nie powinniśmy od razu uważać, że w Overwatch 2 na pewno znajdzie się Battle Pass, natomiast jest na to duża szansa. Jeff Kaplan mówi jednak dużo rzeczy, często specjalnie nieco przekręcając i podsycając emocje. Odejście od skrzynek byłoby jednak bardzo dobrym ruchem, jeżeli chodzi o wizerunek.

Do karnetów bojowych i tak już wszyscy się przyzwyczaili. Są obecne w praktycznie każdym dużym tytule multiplayer, w tym w Fortnite, PUBG, Apex Legends, Call of Duty. Nadal nie wiadomo, jak Blizzard podejdzie do finansowania Overewatch 2. Czy będzie to Pay2Play, czy może Free2Play z karnetem, a może jeszcze coś innego.