w

Animowany loading screen w Pokemon GO? Czemu nie. Świetny fanowski projekt jednego z graczy

Jeden z fanów gry od Niantic stworzył animację grafiki, która wita graczy po włączeniu aplikacji.


Animowane ekrany ładowania są znane z wielu gier. Na pewno część osób świetnie kojarzy je z League of Legends, gdzie przez lata pojawiały się z okazji nowych wydarzeń czy premier bohaterów. Po jakimś czasie twórcy odeszli od tego rozwiązania, więc tradycję zaczęli kontynuować gracze tworzący własne animacje, które nierzadko były na tak samo wysokim poziomie, jak te od Riot Games.

Oczywiście League of Legends to nie jedyny przykład gry z takim rozwiązaniem. Fani wielu tytułów nauczyli się tworzyć widowiskowe animowane ekrany ładowania/logowania z oficjalnych grafik udostępnianych przez twórców.

Tak było i tym razem. Jeden z graczy Pokemon GO postanowił, że ożywi obrazek, który pojawia się po włączeniu aplikacji. Jak mu poszło?

Animowany ekran ładowania

Użytkownik Reddita o nicku Rakhara opublikował posta, w którym pokazał fanowską animację ekranu ładowania gry. Jego praca szybko zdobyła ogromną popularność i urzekła resztę społeczności.

Część komentujących uznała, że animacja wygląda jak oficjalna część Pokemon GO lub jakaś zapowiedź nowej zawartości bądź kolejnego sezonu. Inni dziwili się, że Niantic już dawno nie wprowadziło czegoś takiego.

Jest niewielka szansa na to, że twórcy Pokemon GO wprowadzą coś takiego do swojego tytułu, ponieważ wymagałoby to większego nakładu pracy, by dodać coś, co wielu fanów ogląda tylko przez ułamek sekundy (lub w ogóle nie zwraca na to uwagi).

Z drugiej strony Niantic cały czas rozwija swoje zapowiedzi i trailery. Od jakiegoś czasu na oficjalnej stronie gry zobaczyć można animowane nagłówki artykułów, w tym m.in. informacji o Dniach Społeczności czy nowych przedmiotach dla avatarów.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go