w

Jak wygląda granie w Pokemon GO w Chinach, gdzie Mapy Google są zablokowane?

Reklama

Czy da się grać w Pokemon GO w krajach, w których tytuł nie został wydany?


Niektóre gry są zakazane lub zbanowane w pewnych krajach, ale nie sprawia to, że fani z tych regionów nie próbują obejść nałożonych zakazów. Czasami pewien tytuł po prostu nie został wydany w danym kraju, więc trzeba bawić się VPNem lub kombinować na inne sposoby.

Jak wygląda granie w produkcję od Niantic w Chinach, gdzie w teorii nie powinno się dać korzystać z aplikacji bazujących na mapach Google?

Granie w Pokemon GO w Chinach

Reklama

Jeden z graczy podzielił się ze społecznością Pokemon GO na Reddicie tym, jak wygląda granie w Chinach, gdzie mapy Google, na których bazuje tytuł od Niantic, są zablokowane. Co ciekawe – mimo tej blokady granie jest możliwe, choć traci się wtedy większość funkcji i atrakcji.

Obecnie w Chinach, gdzie mapy Google są zakazane, gra nie może normalnie funkcjonować. Nie ma Pokestopów ani spawnów stworków. Jeśli spróbujesz użyć codziennego Incense, pojawi się komunikat „nie udało się wykryć lokalizacji”.

ALE nadal mogę zdobywać cukierki, wykluwać jajka i zarabiać na wykonywaniu Researchów. Pokemon złapany lub wykluty w ten sposób ma „nieznane” jako lokalizację, co chyba jest rodzajem flexu. Znajomi wysyłają mi prezenty, więc przynajmniej mam co robić.

Zwykle gra nie może się nawet otworzyć, ale używam VPN na danych komórkowych w roamingu, co jest bardzo drogie. Jedyne, co mogę zrobić, to zostać w domu i pozwolić, by gps drift wykluł moje jaja. Chciałem tylko podzielić się tym, jak interesujące jest granie w tę grę w kraju, w którym nie została wydana.

Jak widać, granie w krajach, w których Pokemon GO nie zostało oficjalnie wydaje, jest możliwe, choć wiąże się z pewnymi niedogodnościami.

Reklama
Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go