w

Pomocne wskazówki w Pokemon GO, by uniknąć utraty Remote Raid Passów

Reklama

Społeczność podzieliła się z innymi pomocnymi radami, dzięki którym można uniknąć utraty cennych Raid Passów.


Pewien gracz Pokemon GO doświadczył niesprawiedliwej utraty przepustki do zdalnego rajdu. Napisał o tym w internecie, a inni fani podali mu kilka rad, jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Jak nie tracić Remote Raid Passa?

Reklama

Przepustki do rajdów w Pokemon GO są ograniczonym towarem dla tych, którzy nie wydają pieniędzy na grę, więc nikt nie chciałby ich tracić, szczególnie nie z własnej winy.

Pokemon GO wprowadziło Remote Raid Passy podczas pandemii COVID-19, a mechanika gry pozostała w tytule aż do dziś. Chociaż od czasów pandemii wiele się zmieniło, a gra dostała masę aktualizacji, wciąż jest sporo osób które uwielbiają uczestniczyć w rajdach bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie pomocne, jeśli ma się znajomych z innych miast, a nawet krajów.

Gra niestety nie posiada zabezpieczeń przed utratą przepustki do rajdu, gdy ktoś rozłączy się w lobby. I tutaj pojawia się spory problem.

Reklama

Użytkownik Reddita podzielił się niefortunną sytuacją, w której został zaproszony do zdalnego Mega Rajdu. Niestety osoby, z którymi do niego przystąpił, opuściły go na chwilę przed rozpoczęciem walki. W rezultacie gracz stracił przepustkę, ponieważ nie dał rady pokonać przeciwnika w pojedynkę. Ubolewał więc, ponieważ stracił cenny przedmiot, a jest osobą, która nie chce wydawać realnych pieniędzy na grę mobilną.

Ktoś zaprosił mnie do Mega Rajdu i wyszedł 1 sekundę przed jego rozpoczęciem, jestem graczem free-to-play i w ten sposób straciłem moją jedyną przepustkę.

Co można w takiej sytuacji zrobić? Z pomocą przyszedł inny użytkownik, który wyjaśnił, że gracze powinni mieć możliwość ustawienia pustego teamu i użycia go, jeśli spodziewają się, że inni trenerzy będą opuszczali rajd.

Jeśli ktoś go opuści w ostatniej chwili, tak jak doświadczył tego autor wpisu, zamiast tracenia zdalnej przepustki do rajdu gra zapyta gracza, czy chce wybrać inny zespół, który ma jakiegoś Pokemona. W tym momencie użytkownik może wyjść bez konsekwencji w postaci utracenia Remote Raid passa.

Gracze, którzy doświadczyli takiej sytuacji w Pokemon GO, prawdopodobnie chętnie wykorzystają tę radę w przyszłości. Szkoda jednak, że jest to w ogóle konieczne. Niektórzy woleliby oczywiście, by Niantic wprowadziło ochronę tego typu osób, które zostały same w rajdzie i straciły cenny przedmiot nie ze swojej winy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go