w

Do Pokemon GO trafi system tagowania. Dlaczego gracze są zachwyceni nadchodzącymi funkcjami?

W grze pojawi się wyczekiwany przez wszystkich system tagowania Pokemonów.


Już niedługo do Pokemon GO trafi funkcja, na którą większość graczy czekała od paru lat. W końcu wyszukiwanie określonych stworków nie będzie uciążliwe oraz skończy się tworzenie skomplikowanych imion Pokemonów tylko po to, by lepiej się orientować w ich statystykach.

Tagowanie w Pokemon GO

Znani pokeminerzy, którzy wyszukują nowości w plikach gry, ogłosili, że w kodzie znajduje się wzmianka o tagach, które można nadawać swoim Pokemonom.

Jest to zdecydowanie przełomowa informacja, ponieważ większość graczy wie, że obecnie wyszukiwanie określonych stworków jest naprawdę uciążliwe. Problem nie występuje od razu. Początkowo łatwo zapamiętać, który z podopiecznych ma np. dobre statystyki lub określone ataki. Z czasem jednak, gdy Pokemonów przybywa, a gracze zbierają po kilka lub kilkanaście sztuk określonego stworka, odnalezienie się w kolekcji może być nie lada wyzwaniem.

Do tej pory społeczność wymyślała własne sposoby na uporządkowanie plecaka. Niektórzy dopisywali w nazwach Pokemonów procenty, by wiedzieć, który z nich jest np. tak zwaną setką, czyli posiada maksymalne IV. Inni w miejscu imienia wpisywali konkretne wartości statystyk, czyli attack, defense i HP, np. 14/13/15. Bywali i tacy, który nazywali swoje stworki typami ataków, które mają, lub dopisywali w ich nazwie „PvP”, by wiedzieć, że konkretny egzemplarz jest dobry do walki z innym graczem.

Funkcja tagowania i lepszego zarządzania Pokemon Storage była wyczekiwana już parę lat temu. To właśnie wtedy gracze zaczęli tworzyć pierwsze fanowskie koncepty ulepszonych oznaczeń. Oto jeden z nich autorstwa Svampsi:

ZOBACZ – Victini Special Research w Pokemon GO – jak wyglądają poszczególne zadania?

Według informacji przygotowanych przez pokeminerów, gracz będzie mieć możliwość tworzenia, edytowania i usuwania tagów. Można będzie wybierać kilka stworków jednocześnie oraz wprowadzać niestandardowe nazwy tagowania. Wiadomo też, że tagi będą miały swoje kolory.

Oto fragment ujawnionego kodu:

RESOURCE ID: pokemon_info_tag_pokemon
TEXT: Tag

RESOURCE ID: create_tag_gui_title
TEXT: CREATE TAG

ID: delete_tag_button
TEXT: DELETE TAG

RESOURCE ID: edit_tag_gui_title
TEXT: EDIT TAG

RESOURCE ID: empty_tags_title
TEXT: No Tags

Nie wiadomo, jak wprowadzona funkcja będzie wyglądała w grze. Jednak już teraz wielu graczy jest zachwyconych i cieszy się, że upragnione tagowanie w końcu trafi do Pokemon GO.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go