w

Event Strange Eggs w Pokemon GO – nowy typ jajek, Shadow Mewtwo, Pokemony z Team GO Rocket i więcej

Do Pokemon GO trafia nowy event związany z Team GO Rocket. Jedną z atrakcji będzie zupełnie nowy typ jajek, z których wyklują się ciekawe Pokemony.


Czas na kolejny event tej jesieni. Tym razem jest to coś silnie związanego ze znanym Team GO Rocket. Fani walki z Arlo, Sierrą i Cliffem będą zadowoleni, bo czeka ich sporo niespodzianek. Do gry trafił także zupełnie nowy rodzaj jajek.

Wydarzenie Strange Eggs i Team GO Rocket

Na oficjalnym Twitterze Pokemon GO pojawiła się tajemnicza zapowiedź nowych jajek. Szybko okazało się, że są one związane z nowym eventem, w czasie którego będzie można zdobyć wiele ciekawych Pokemonów.

Czym są Strange Eggs? To nowy rodzaj jajek, które wykluwają się po przejściu 12 kilometrów. Można je otrzymać po walce z liderem Team GO Rocket, czyli Alro, Sierrą lub Cliffem. Strange Eggs pojawiają się w grze wraz z nowym eventem, jednak nie znikną po jego zakończeniu.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o aktualnym wydarzeniu? Wszystko rozpoczęło się 12 października o 22:00 i potrwa do 20 października.

W czasie eventu przewidziane są następujące atrakcje:

  • Ze Strange Eggs wyklują się: Larvitar, Scraggy, Trubbish, zupełnie nowy Pokemon – Vullaby i inne.
  • Jajka umieszone w inkubatorach podczas eventu wymagają tylko 1/4 dystansu do wyklucia.
  • Po raz pierwszy od marca dostępne będą nowe badania specjalne Team GO Rocket. Nagrodą będzie Shadow Mewtwo. Gracze, którzy obecnie posiadają The Shadowy Threat Grows z początku tego roku, muszą je ukończyć, zanim przystąpią do nowych.
  • Pokemony typu Poison i Dark będą częściej pojawiać się na wolności. Będą to m.in. Spinarak, Houndour, Poochyena, Gulpin, Stunky, Purrloin i inne.
  • Team GO Rocket będzie bardziej aktywny niż zwykle. Częściej spotka się ich na PokeStopach lub w balonach.
  • Podczas robienia zdjęć pojawi się niespodzianka – Nidoran, Vulpix, Oddish i Seedot.
  • Elementy kosmetyczne związane z Team GO Rocket Leader są teraz dostępne w sklepie.

Nowe eventowe Pokemony

Do Pokemon Go trafi nowy Pokemon typu Dark i Flying. Vullaby to stworek z generacji V i regionu Unova. Ewoluuje w Mandibuzza i potrzebuje do tego 50 cukierków. Wygląd i porównanie z wersją shiny (z jajek 12-kilometrowych wykluwa się tylko podstawowa wersja).

 

Kolejnym Pokemonem, którego będzie można zdobyć podczas eventu jest Pawniard, stworek typu Dark i Steel również z regionu Unova. Ewoluuje w Bisharpa po użyciu 50 cukierków.

Listę zamyka Sandile, stworek typu Ground i Dark, także z regionu Unova. Tym razem Pokemon ewoluuje podwójnie, najpierw w Krokoroka za 25 cukierków, a następnie w Krookodile’a (50 cukierków).

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go