w

Gracze Pokemon GO coraz częściej wspominają, że chcieliby, by ta opcja pojawiła się w grze

Jeden z graczy zaproponował dodatkową funkcję, która ucieszyłaby niektórych fanów Pokemon GO.


Każdy, kto grał w Pokemon GO wie, że w tytule istnieje mechanika wykluwania jajek. Te występują w kilku wersjach, a z każdej z nich można otrzymać inne stworki. Aby wykluć jajko, należy umieścić je w inkubatorze, a następnie przejść określoną liczbę kilometrów. Czasem, dzięki bonusom eventowym, dystans jest skracany np. o połowę.

Jajka pozyskuje się poprzez kręcenie PokeStopami, otwieranie giftów od znajomych (jaja 7-kilometrowe) czy walkę z liderami Team GO Rocket (jajka 12-kilometrowe).

Gracze mogą przechowywać ograniczoną liczbę jajek, więc warto wykluwać je na bieżąco. Według niektórych to właśnie tu pojawia się pewien problem. Część graczy chciałaby mieć możliwość usuwania niechcianych jaj, by zrobić miejsce na inne egzemplarze.

Usuwanie jajek w Pokemon GO

Jeden z graczy Pokemon GO postanowił, że zapyta resztę społeczności o opinię na temat usuwania jajek z ekwipunku w grze. Zdaniem autora wpisu, twórcy powinni udostępnić taką możliwość, ponieważ czasem zalegające jajka mogą być uciążliwe.

Powinna istnieć opcja usunięcia jajek z plecaka. 

Mam 10 jaj, niektóre są na 5 kilometrów, ale reszta jest na 7. Mam już Pokemony z puli 7-kilometrowych. Chciałbym móc je usunąć z ekwipunku zamiast używać cennych inkubatorów, by je wykluć. Chcę przeznaczyć inkubatory na jajka 10 i 12-kilometrowe. Co o tym sądzicie? 

Jeden z komentujących napisał:

Zgadzam się z Tobą, ale jeśli nie pozwolą graczom na usuwanie jajek, zmuszą ich do chodzenia, aby pozbywać się ich przez wykluwanie. A chodzenie jest dokładnie tym, czego chce Niantic. Tak więc… ta funkcja się nie pojawi. 

Inny gracz skomentował:

Zastanawiałem się nad tym i rozumiem, dlaczego Niantic nie pozwala nam na usuwanie jajek. 

Gdybyśmy mogli je usuwać, ludzie po prostu wyrzucaliby te przestarzałe i zdobywali nowe, a wtedy szansa na wyklucie “rzadkiego” Pokemona wzrastałaby. Twórcy Pokemon GO tego nie chcą. 

Jak widać, istnieje naprawdę mała szansa, że Niantic kiedykolwiek wprowadzi taką funkcje. Gracze są świadomi, że gra ma zachęcać do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu, a to właśnie dzięki chodzeniu lub jeżdżeniu na rowerze można pozbyć się zalegających w ekwipunku jajek.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go