w

Jak silny jest Scraggy – nagroda z z sierpniowego Research Breakthrough w Pokemon GO?

Jak silny jest Pokemon, którego każdy gracz Pokemon GO otrzyma za dzienne questy w sierpniu?


Wraz z nowym Research Breakthrough gracze Pokemon GO zastanawiają się, czy otrzymany stworek jest wart powerupowania i czy sprawdzi się np. w PvP. Dlatego zanim zdecyduje się przeznaczyć na niego cukierki lub Stardust, warto dowiedzieć się o nim więcej.

Wszystko o Scraggym z sierpniowego Research Breakthrough

Jak wspomniane było w poprzednim artykule, nagrodą za codziennie zadania w Pokemon GO w sierpniu jest Scraggy (zobacz: Jakiego Pokemona można otrzymać z sierpniowego Research Breakthrough w Pokemon GO?). Gracze, którzy wykonają siedem dziennych misji, będą mieć gwarancję, że złapią tego stworka. Wtedy pojawi się pytanie – czy warto zbierać dla niego cukierki, ulepszać go i wykorzystać do rajdów lub PvP?

Na początek kilka informacji o bohaterze artykułu. Scraggy to Pokemon typu dark i fighting. Pojawił się w generacji V i pochodzi z regionu Unova.

Scraggy jest podatny na ataki fairy, fighting i flying, a odporny na psychic, ghost, rock i dark. Ewoluuje w Scrafty’ego, używając do tego 50 cukierków.

Statystyki obu Pokemonów:

Scraggy

  • Attack: 132
  • Defense: 132
  • Stamina: 137
  • Maksymalne CP: 1 372
  • Maksymalne HP: 120

Scrafty

  • Attack: 163
  • Defense: 222
  • Stamina: 163
  • Maksymalne CP: 2 283
  • Maksymalne HP: 140

Pokemon jest szczególnie ciekawy ze względu na to, że łączy dwa typy dark i fighting, co nie jest aż takie częste, a w wielu sytuacjach bardzo przydatne. Niestety nawet po ewolucji Scrafty nie jest zbyt silną pozycją np. na rajdy, ze względu na stosunkowo niewielkie CP (w porównaniu do Pokemonów, które osiągają sporo ponad 3000), ale może dobrze sprawdzić się w PvP i GO Battle League.

Ze względu na maksymalne CP Pokemona, Scrafty niespecjalnie nadaje się do Master Ligi, która obejmuje CP bez limitu. Jednak może być dobrym wyborem do Ultra Ligi lub Great Ligi.

ZOBACZ – Lista regionów Pokemon GO, w których można znaleźć ekskluzywne Pokemony

Najlepsze ataki

Najlepszym zestawem ataków dla Scraggy’ego jest połączenie Feint Attack (szybki atak, typ dark) i Foul Play (ładowany atak, typ dark). Zestawienie Rock Smash (szybki atak, typ fighting) i Foul Play jest również opłacalne.

W przypadku Scrafty’ego najlepszym zestawem ataków jest Counter (szybki atak, typ fighting) i Foul Play (ładowany atak, typ dark). Dobrym wyborem jest również atak Snarl (ładowany atak, typ dark).