w

Jaka jest szansa na trafienie shiny wersji u konkretnych typów Pokemonów w Pokemon GO?

Powstała specjalna grafika, dzięki której dowiemy się, jaką szansę mamy na trafienie shiny wersji u różnych grup Pokemonów.


Shiny wersja stworka w serii Pokemon to nic innego, jak element kolekcjonerki, który przy okazji cieszy oko gracza. Błyszczące Pokemony były obecne w grach o kieszonkowych stworach od wielu wielu lat, więc występowanie ich w tytule mobilnym nikogo nie dziwi.

Gracze, którzy bawili się wcześniej na konsolach, zapewne wiedzą, że trafienie niektórych wersji shiny jest naprawdę trudne i nierzadko bywa tak, że najwięksi fani polują na takie Pokemony miesiącami. Bywa, że szczęściarze trafią na shiny zupełnie przypadkiem, ale zazwyczaj wymaga to sporego wysiłku i czasami nawet setek prób.

Nie każdy jednak wie, że szansa na złapanie błyszczącego Pokemona jest zależna od tego, jakiego typu jest ten konkretny stworek. Jak prezentują się konkretne wartości?

Szansa na shiny w Pokemon GO

Praktycznie każdy gracz Pokemon GO wie, że stworki można podzielić na pewne kategorie. W tytule od Niantic znajdzie się Pokemony zwykłe, które można spotkać podczas codziennych spacerów, stworki eventowe, bohaterów Community Day, legendarne Pokemony, które nigdy nie pojawiają się na dziko czy Mega Ewolucje, które na określony czas zmieniają wygląd stworka i dają mu boosta do statystyk.

Kategorii Pokemonów jest wiele i każda z nim ma swoją własną szansę na spotkanie shiny wersji.

Shiny Absol

Bez patrzenia na konkretne wartości liczbowe, można oszacować, że najmniejsza szansa na spotkanie błyszczącego stworka dotyczy Pokemonów zwyczajnych, które w dużej ilości pojawiają się na dziko niezależnie od regionu czy pory roku.

Sprawa wygląda odwrotnie w przypadku tych gatunków, które związane są z eventami lub nie występują w dziczy. Eventowe stworki bardzo często posiadają boosta do wersji shiny i np. czysto teoretycznie 1 na 25 stworków gatunku, który jest bohaterem Community Day, powinien pojawiać się w wersji błyszczącej.

Oto jak prezentują się szanse u różnych kategorii:

Jak widać, różnice mogą być naprawdę spore. Oczywiście nie oznacza to, że np. w przypadku legendarnych rajdów co dwudziesty przeciwnik zawsze będzie w wersji shiny. Wszystko zależy od szczęścia gracza. W internecie można znaleźć osoby, które chwalą się dziesiątkami błyszczących okazów, ale są i tacy, którzy po setkach prób wciąż nie trafili na swoją wyczekaną shiny wersję.